Як необхідно оплачувати час простою, запровадженого на період карантину?

           

 

            На період запровадження карантину більшість роботодавців змушені вносити зміни у свій порядок роботи. Більшість робить це шляхом надання працівникам відпусток, запровадження віддаленої роботи (виконання роботи вдома) або встановлення режиму простою.

           Порядок надання щорічних відпусток не викликає особливих запитань. Працівник, незалежно від запровадження карантину та обмежувальних заходів, на загальних підставах, має право скористатися правом на щорічну відпустку, яка надається зі збереженням заробітної плати.

Роботодавець має право запровадити режим простою та призупинити виконання роботи працівниками на період карантину. Які ж особливості оплати праці на період простою на час карантину?

           Згідно з Законом України від 30.03.2020 № 540-ІХ «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на забезпечення додаткових соціальних та економічних гарантій у зв’язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19)» внесені зміни до ст. 113 КЗпП України, в якій тепер чітко врегульовано, що час оплати простою на час карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України, здійснюється саме з розрахунку не нижче від двох третин ставки.