УВАГА, щорічні  перерахунки пенсій

 

      Постановою № 251 визначено, що з 1 травня поточного року   здійснено перерахунок пенсій відповідно до частини другої статті 42 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» шляхом збільшення показника середньої заробітної плати в Україні, яка враховувалася для призначення пенсії, на 11%. Тобто, буде проведено чергове осучаснення пенсійних виплат.

    На підвищення пенсій можуть розраховувати пенсіонери за віком та страховим стажем, по інвалідності; втраті годувальника; за вислугою років (медпрацівники, вчителі, зі стажем не менше 30 років у професії).

        Якщо ж розмір підвищення не дотягує до 100 гривень, до цієї суми доплатять, але різниця (доплата) буде врахована при подальших перерахунках.

       

Перерахунку  в травні не підлягають пенсії:

  • працюючих пенсіонерів (їм перераховують виплати окремо);

  • тих, хто зовсім нещодавно оформив пенсію;

  • одержувачів соціальних пенсій (їм виплачують допомогу по іншим законам, а не по Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування»);

  • тих, хто отримує пенсійні виплати за «спеціальними умовами»;

  • пенсіонерів, фактичний розмір пенсії яких перевищує розрахунковий.

 

     Перерахунок пенсій (осучаснення)  відбудеться автоматично, без подання жодних спеціальних заяв. Нові суми надійдуть на банківські рахунки пенсіонерів або ж пенсії принесуть листоноші Укрпошти.