До уваги осіб з інвалідністю: інформуємо про можливість отримання реабілітаційних заходів

Управління соціального захисту населення Мелітопольської міської ради Запорізької області інформує осіб з інвалідністю про те, що вони мають можливість отримати комплекс заходів з медичної, фізичної, соціальної, психологічної та професійної реабілітації у державній реабілітаційній установі «Всеукраїнський центр комплексної реабілітації для осіб з інвалідністю».

Державна реабілітаційна установа «Всеукраїнський центр комплексної реабілітації для осіб з інвалідністю» знаходиться за адресою: Київська область, Вишгородський район, с. Лютіж, урочище «Туровча лісова», 2.

З питань отримання направлення на комплексну реабілітацію (послуги з медичної, фізичної, соціальної, психологічної реабілітації) необхідно звертатись до управління соціального захисту населення Мелітопольської міської ради Запорізької області за адресою: просп. Богдана Хмельницького, 68а, каб. № 8,тел. 42-83-24, надавши наступні документи:

  • паспорт (копія та оригінал);

  • документ, що засвідчує реєстрацію фізичних осіб у Державному реєстрі фізичних осіб - платників податків (2 копії та оригінал);

  • довідка МСЕК (2 копії та оригінал);

  • пенсійне посвідчення (2 копії та оригінал);

  • довідка з місцяпроживання (копія та оригінал);

  • виписка з медичноїкарти амбулаторного (стаціонарного) хворого (форма № 027/о) (оригінал та копія);

  • індивідуальнапрограмареабілітації, видана медико-соціальною експертною комісією (копія та копія завіренаМСЕК).

Щодо отримання послуг з професійної реабілітації, необхідно звертатись до центру надання адміністративних послуг м. Мелітополя за адресою:

 

вул. Чернишевського, 26, надавши наступні документи:

- індивідуальну програму реабілітації, видану медико-соціальною експертною комісією;

- паспорт громадянина України, або інший документ, що посвідчує особу;

- документ, що засвідчує реєстрацію фізичних осіб у Державному реєстрі фізичних осіб - платників податків;

- документ про освіту;

- виписку з медичноїкарти амбулаторного (стаціонарного) хворого (форма № 027/о);

- довідку про взяття на обліквнутрішньопереміщенихосіб (для отримувачів, які є внутрішньопереміщеними особами).

У Центрі здійснюється комплексна реабілітація, яка включає заходи з медичної, фізичної, соціальної, психологічної, професійної реабілітації, строк реабілітаційного процесу яких визначається Реабілітаційною комісією Центру після проведення відповідного обстеження особи з інвалідністю і не може перевищувати 60 календарних днів на рік. У разі потреби в наданні особі з інвалідністю послуг з професійної реабілітації строк реабілітаційного процесу визначається відповідно до затверджених в установленому порядку навчальних планів, а саме:

 

бджоляр (термін 6 міс.) - початок навчання 09.12.2019;

взуттьовик з ремонту взуття (термін 10 міс.) - початок навчання 21.10.2019; •вишивальник (термін 11 міс.) - початок навчання 09.12.2019;

манікюрник (термін 3,8 міс.) - початок навчання по мірі формування групи;

обліковець з реєстрації бухгалтерських даних (термін 10 міс.) початок навчання 25.11.2019;

оператор комп'ютерного набору (термін 10 міс.) - 06.05.2019;

перукар (термін 6 міс.) - початок навчання по мірі формування групи;

секретар керівника (термін 10 міс) - початок навчання по мірі формування групи;

слюсар з ремонту колісних транспортних засобів (термін 10 міс.) - початок навчання жовтень 2019;

швачка (термін 10 міс.) - початок навчання 21.10.2019.

 

Під час комплексної реабілітації слухачі отримують послуги з медичного спостереження, профілактичних медичних заходів, психологічного та педагогічного консультування, діагностики, корекції, психологічних тренінгів, психологічної релаксації, фізіотерапії, масажу, водолікування, гідрокінезотерапії, лікувальної фізкультури, навчання основним соціальним навичкам, 'культурно-масових заходів, професійної підготовки тощо.

Направлення до Центру на реабілітацію здійснюється відповідно до Порядку надання окремим категорія осіб послуг із комплексної реабілітації (абілітації), затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 31.01.2007 р. № 80 (в редакції постанови Кабінету Міністрів України від 26.07.2018 № 587) та наказу Міністерства соціальної політики України від 27.09.2018 № 1423 «Про затвердження форм документів щодо направлення окремих категорій осіб на комплексну реабілітацію (абілітацію).

 

При цьому звертаємо увагу, що Індивідуальна програма особи з інвалідністю має бути заповнена згідно вимог наказу Міністерства охорони здоров'я від 08.10.2007 № 623 «Про затвердження форм індивідуальної реабілітації інваліда, дитини-інваліда та Порядку їх складання» із зазначенням обсягу, терміну та місця проведення реабілітаційних заходів, що дасть можливість фахівцям Центру своєчасно, якісно та в повному обсязі надати послуги особам з комплексної реабілітації за видами та формами реабілітаційних заходів.

 

Також інформуємо, що до завдань та основних напрямків діяльності Центру, визначених Положенням, не належить надання послуги постійного стороннього догляду та допомоги.

 

Враховуючи наведене вище, на виконання вказаних в цьому листі цілей, просимо сприяти в інформуванні осіб з інвалідністю про проведення відповідно до потреб особи комплексу заходів в умовах Центру із медичної, фізичної, соціальної, психологічної та професійної реабілітації, рекомендованих в індивідуальній програмі реабілітації, виданої медико-соціальною експертною комісією.

 

Довідки за телефонами:

(04596) 40-010,

(+38068) 354-01-35,

(+38095) 531-93-86.