Інформація

про роботу територіального центру соціального обслуговування

Мелітопольської міської ради Запорізької області

станом на 01.10.2019 року

Територіальний центр соціального обслуговування Мелітопольської міської ради Запорізької області провадить свою діяльність на принципах адресності та індивідуального підходу, доступності та відкритості, гуманності, комплексності, максимальної ефективності використання бюджетних і позабюджетних коштів, законності, соціальної справедливості, забезпечення конфіденційності, дотримання стандартів якості, поваги прав і гідності підопічних.

 

Територіальним центром соціального обслуговування  виявлено 1434 особи, які потребували соціального обслуговування. Фактично надано послуги 1194 особам.

У територіальному центрі соціального обслуговування Мелітопольської міської ради Запорізької області функціонують такі структурні підрозділи:

 

 * відділення соціальної допомоги вдома

 

Станом на 01.10.2019 року у відділенні соціальної допомоги вдома знаходиться на обліку 413 осіб, які потребують соціального обслуговування на дому. 29 соціальними робітниками обслуговано 405 осіб, яким надано 73023 безкоштовних соціальних послуг. З них 169 осіб обслуговане на платній основі, надано 3130 послуг.

Підопічним надавались різні види послуг на підставі даних карти індивідуальних потреб у обслуговуванні (наданні соціальних послуг), договору про надання соціальних послуг та медичного висновку.

Проведено 88 перевірок стану обслуговування та якості соціальних послуг, які надає відділення згідно затвердженого графіку.

У відділенні функціонує пункт прокату технічних та інших засобів реабілітації ( милиці, коляски, палички і ходунки). Всього у користування надано засобів реабілітації – 27.

З  метою забезпечення та доступності соціальних послуг, розширення їх спектру, охоплення більшої чисельності осіб, задоволення їх потреб мультидисциплінарною командою територіального центру соціального обслуговування, яка проводить свою роботу згідно наказу Міністерства соціальної політики України від 26.11.2011 № 568 p були надані 154 послуги 33 особам (послуги перукаря, соціального робітника, робітника з комплексного обслуговування та ремонту будинків).

 

У третьому кварталі у територіальному центрі проведено 13 нарад з соціальними робітниками, на яких проводилися формальні навчання:

 - психологом територіального центру за темами «Особливості сприйняття клієнта соціальними працівниками», «Основи етичної поведінки соціального робітника», «Основні стратегії та етапи роботи спеціаліста соціальної сфери», «Вікові особливості людей похилого віку».

 

 * відділення організації надання адресної натуральної та грошової допомоги

Відділення здійснює обслуговування малозабезпечених громадян, які відповідно до акта обстеження матеріально-побутових умов потребують натуральної чи грошової допомоги. При відділенні організації надання адресної натуральної та грошової допомоги працює перукар, взуттьовик, робітник з комплексного обслуговування та ремонту будинків.

 

Станом на 01.10.2019 року відділенням було обслуговано 691 особу, які знаходяться на обліку у територіальному центрі, з них 337 осіб виключно, які знаходяться на обліку у відділенні.

Надані соціальні послуги, а саме: перукаря - 615 послуг (з них за оплату – 100 послуг); взуттьовика 52 послуги (з них за оплату – 1 послуга); робітника з комплексного обслуговування і ремонту будинків (розпилювання, рубка та складання дров, обробка присадибної ділянки, викос трави, дрібні ремонти) – 470 послуги З них за оплату 10 послуг).

 

 * відділення денного перебування

 

Станом на 01.10.2019 року на обслуговуванні у відділенні денного перебування територіального центру соціального обслуговування Мелітопольської міської ради Запорізької області знаходиться 226 осіб.

У третьому кварталі 2019 року були організовані і проведені такі заходи:

- святковий захід до Дня православної бабусі;

- захід зі святковим концертом до Дня Незалежності України;

- літній бал з конкурсом «Найкращий капелюх»;

- конкурс «Пані Осінь-Україночка»;

- шанування ветеранів зі святковим концертом до Міжнародного дня людей похилого віку та Дня ветерана у ПК Залізничників, квест «Маршрут здоров’я».

 

3 жовтня у Центральній міській бібліотеці ім. М. Лермонтова відбулася літературно-музична зустріч «Гармонія звуку і слова». Своїми композиціями і виконанням романсів радували глядачів підопічні відділення денного перебування територіального центру соціального обслуговування Неллі Вікторівна Батирева, Римма Вікторівна Філіппова, Таїсія Свиридівна Довбня, Володимир Тарасович Бихкало.

 

5 жовтня в Центральній міській бібліотеці ім. М. Лермонтова відбувся конкурс читців «Відлуння нерозказаних історій», приурочений до Дня міста. 57 конкурсантів віком від 4 до 78 років читали поезії, в яких вони розповідали свої власні історії, що трапились з ними у житті, про власні мрії та переживання. У віковій категорії «Дорослі»: Дедік Тетяна (підопічна відділення денного перебування) отримала друге місце.

Також для отримувачів соціальних послуг були організовані зустрічі:

- з волонтером Товариства Червоного Хреста Старигіной С., яка провела заняття з фітотерапії з виготовленням «травника» для здоров’я;

- з представником Центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги Івахненко О., який прочитавлекцію за темою: «Виселення з квартири, позбавлення особи права користування жилим приміщенням»;

- з Благочинним церков міста Мелітополя, протоієреєм М. Смірновим, який провів бесіду за темою: « Православні традиції та свята» і відповів на питання осіб похилого віку; організував екскурсії у сіло Терпіння на цілющі джерела;

- з Денисюк Н. М. – вишивальницею, членом Національної спілки майстрів народного мистецтва України, заслуженим майстром народної творчості України.

 

 * відділення обліку бездомних осіб та осіб, звільнених з місць позбавлення волі

 

Основним завданням відділення з обліку бездомних осіб та осіб, звільнених з місць позбавлення волі, є повернення даної категорії осіб до самостійного повноцінного життя шляхом надання їм комплексу соціальних послуг з урахуванням індивідуальних потреб.

Станом на 01.10.2019 року на обліку у відділенні обліку бездомних осіб та осіб,звільнених з місць позбавлення волі знаходиться 259 осіб.

 

Проведено 42 рейди соціального патрулювання вулицями міста та виявлено 23 особи без постійного місця проживання.

 

Клієнти відділення отримали допомогу в залежності від індивідуальних потреб, а саме:

- організація гарячого харчування – 2214 порцій;

-видача сезонного одягу та взуття – 106 особам.

Допомога в оформленні або відновленні документів:

-паспорт – 20 особам (відновлено – 12 особам);

-реєстраційного номеру облікової картки платника податків – 8 особам;

-пенсії та державної допомоги інвалідам та особам, які не мають право на пенсію – 7 особам;

-оформлення документів та супровід до будинку-інтернату - 3 особа.

 

Первинний медичний огляд:

 

-організація консультування фахівців вузької спеціалізації – 15 особам;

-організація флюорографічного обстеження – 99 особам;

-направлено до закладів охорони здоров’я – 11 осіб.

 

Отримали вторинну безоплатну правову допомогу (за направленням територіального центру) – 4 особи.

 

Консультації психолога – 119 особам.

Юридичні послуг - 7 особам.

Роз’яснення чинного законодавства, консультації з питань попередження бездомності – 224 особам.

 

У третьому кварталі робітники територіального центру 6 разів прийняли участь у роботі «Мобільного офісу» при управлінні соціального захисту населення Мелітопольської міської ради Запорізької області, в процесі роботи якого надавалася інформація мешканцям міста щодо переліку соціальних послуг та порядку їх надання територіальним центром.