Інформація

про роботу територіального центру соціального обслуговування

Мелітопольської міської ради Запорізької області

за перше півріччя 2019 року

Територіальний центр соціального обслуговування Мелітопольської міської ради Запорізької області (далі – Територіальний центр) провадить свою діяльність на принципах адресності та індивідуального підходу, доступності та відкритості, гуманності, комплексності, максимальної ефективності використання бюджетних і позабюджетних коштів, законності, соціальної справедливості, забезпечення конфіденційності, дотримання стандартів якості, поваги прав і гідності підопічних.

 

Територіальним центром виявлено 1381 особа, яка потребувала соціального обслуговування. Фактично обслуговування надано 1059 особам.

 

У територіальному центрі функціонують такі структурні підрозділи:

   - відділення соціальної допомоги вдома

 

Станом на 01.07.2019 року у відділенні соціальної допомоги вдома знаходиться на обліку 388 осіб, які потребують соціального обслуговування на дому. 32 соціальними робітниками обслуговане 381 особа, яким надано 50866 безкоштовних  соціальних послуг. Протягом звітного періоду підопічним надавались різні види послуг на підставі даних карти індивідуальних потреб у обслуговуванні (надані соціальних послуг), договору про надання соціальних послуг та медичноговисновку.

В середньому навантаження на одного соціального робітника становить10 осіб.

 

Відділенням соціальної допомоги вдома здійснюється обслуговування громадян похилого віку, осіб з інвалідністю, які не здатні до самообслуговування, але мають рідних, що повинні забезпечити їм догляд і допомогу. Обслуговування таких громадян здійснюється за плату відповідно до тарифів на платні соціальні послуги. За перше півріччя 2019 року відділенням соціальної допомоги вдома надано послуги 150особам, що проживають самотньо, та надано 1561 послуга на платній основі.

 

Завідувачем, заступником завідувача та соціальними працівниками відділення соціальної допомоги вдома проведено 114 перевірок стану обслуговування та якості надання послуг громадянам соціальними робітниками згідно затвердженого графіку.

 

У відділенні соціальної допомоги вдома створено можливість надання у тимчасове користування технічних та інших засобів реабілітації (милиці, коляски, палички і ходунки). Всього у користування надано засобів реабілітації – 27 одиниць.

З  метою забезпечення та доступності соціальних послуг, розширення їх спектру, охоплення більшої чисельності осіб, задоволення їх потреб мультидисциплінарною командою територіального центру соціального обслуговування, яка проводить свою роботу згідно наказу Міністерства соціальної політики України від 26.11.2011 № 568, були надані 77 послуг 16 особам (послуги перукаря, соціального робітника, робітника з комплексного обслуговування та ремонту будинків).

 

Протягомпершого півріччя 2019 року у територіальному центрі проведено  12 нарад з соціальними робітниками, на яких проводилися формальні навчання:

 

 - спеціалістами «Мелітопольського місцевого центру безоплатної вторинної правової допомоги» з юридичних питань щодо запобігання  втрати майна громадянами похилого віку;

- спеціалістами управління соціального захисту населення ММР ЗО з питань порядку оформлення  субсидій;

- спеціалістами Мелітопольського міськрайоного управління ГУ ДСНС України у Запорізької області з питань правил поводження у надзвичайної ситуації.

   - відділення організації надання адресної натуральної та грошової допомоги

Відділення організації надання адресної натуральної та грошової допомоги територіального центру здійснює обслуговування малозабезпечених громадян, які відповідно до акта обстеження матеріально-побутових умов потребують натуральної чи грошової допомоги. При відділенні організації надання адресної натуральної та грошової допомоги працює перукар, взуттьовик, робітник з комплексного обслуговування та ремонту будинків.

        

На обслуговуванні у відділенні знаходиться 516 осіб.

За перше півріччя відділенням надано соціальні послуги 564 особам, які знаходяться на обліку у територіальному центрі, з них 274особи виключно, які знаходяться на обліку у відділенні.

 

Станом на 01.07.2019 року малозабезпеченим громадянам, які опинилися у тяжкому матеріальному положенні і є на обліку в територіальному центрі відділенням було організовано надання адресної натуральної допомоги, у вигляді: продовольчих та промислових товарів, речей б/в, предметів медичного призначення, предметів побутової гігієни, дров, гарячих обідів в кафе (два рази на тиждень) - 569 особам.

 

За перше півріччя було надано соціальні послуги, а саме:

- перукаря - 394 послуги (з них за оплату – 65 послуг);

- взуттьовика 45 послуг (з них за оплату – 1 послуга);

- робітника з комплексного обслуговування і ремонту будинків (розпилювання, рубка та складання дров, обробка присадибної ділянки, викос трави, дрібні ремонти) – 264 послуги.

Відділення залучає та співпрацює з приватними підприємствами міста та релігійними організаціями різних форм власності, а саме: ФОП Чернер А.М., ТОВ «Агро-Сервіс», ТОВ «Автопривод», ФОП Крушельницька Т.І., церква «Нове покоління», Мелітопольська церква «ХЕБ», ТОВ «Бджолярів», ТОВ «Молочно-жировий комбінат «Південний»,  БО «Розвиток майбутнього», БФ «Маріам», ФОП Лєнь С.В., ФОП Дундук Л.Ф., ФОП Казановський О.М., ФОП Касярум С.О. та інші.

Багато років територіальний центр отримує допомогу від Запорізького обласного благодійного фонду  «Розвиток майбутнього». У першому півріччі 2019 рокуфонд спільно з командою ТОВ "TEDIS" та Територіальним центром соціального обслуговування м. Мелітополь, провели щорічну, спільну акцію - "Турбота". Акція для людей похилого віку, яка передбачає гуманітарну допомогу у вигляді продуктових наборів, засобів особистої гігієни, товарів для побуту, інше.

   - відділення денного перебування

 

Відділення денного перебування обслуговує громадян, які мають часткове порушення рухової активності, частково не здатні до самообслуговування, не мають медичних протипоказань для перебування в колективі та потребують соціально-побутової і психологічної адаптації, надання соціальних послуг з метою усунення обмежень життєдіяльності, запобігання виникненню та розвитку можливих захворювань особи, підтримки її здоров’я, соціальної незалежності, відновлення знань, вмінь та навичок з орієнтування в домашніх умовах, ведення домашнього господарства, самообслуговування, поведінки у суспільстві, сприяння розвитку різнобічних інтересів і потреб осіб, організації дозвілля і відпочинку.

 

Станом на 01.07.2019 року у відділенні денного перебування знаходиться на обліку 220 осіб, які потребують надання соціальних послуг соціальної адаптації. Обслуговане 211 осіб, яким надано 3478 послуг соціальної адаптації.

        

Відділенням денного перебування застосовувались заходи, що становлять зміст послуги соціальної адаптації, а саме :

 

– допомога в аналізі життєвої ситуації, визначення основних проблем, шляхів їх вирішення; залучення отримувача послуги соціальної адаптації до вирішення власних проблем (профілактика з питань гігієни психологічного здоров’я, адаптації до зміни соціальної активності, мотивування до проходження діагностики та лікування );

 

– наданняінформації з питаньсоціальногозахистунаселення (проведення лекцій, бесід, зустрічей);

– навчання, формування та розвитоксоціальнихнавичок, умінь, соціальноїкомпетенції (відновленнявмінь і навичок з орієнтування в домашніх умовах; навчання навичкам самостійного життя, ведення безпечного способу життя, самообслуговування, самопредставництва, спілкування; формування здорового способу життя, навчання продуктивному спілкуванню, яке не принижуєінтересівінших, без конфронтації та агресії та інші);

 

– допомога у зміцненні/ відновленніродинних і суспільнокориснихзв’язків (відновленнясоціальнихконтактів, особистісного статусу та соціальноїролі в сім`ї, трудовому колективі, референтнихгрупахтощо, втрачених отримувачем послуги соціальної адаптації в результаті настання інвалідності, похилого віку);

 

– участь в клубах за інтересами, клубах активного довголіття, університетах третього віку, допомога в організації денної зайнятості та дозвілля;

 

– сприяння в отриманні інших соціальних послуг і консультацій фахівців відповідно до виявлених потреб;

 

Були проведені заходи:

- до дня пам’яті роковин Чорнобильської катастрофи;

- до Дня пам’яті та примирення;

- до Дня української вишиванки;

- до  Дня Матері;

- до Дня медичного працівника;

- святковий захід закінчення навчального рокув «Університеті третього віку»;

- концерт – реквієм « Пісня у солдатський шинелі» - до дня початку Великої Вітчизняної війни;

- тематичне заняття до Дня Конституції –« Конституція – основний закон України».

 

Слухачі «Університету третього віку» (вокальний ансамбль«Тавричанка» - 7 осіб)  брали участь у фестивалі людей поважного віку «Рух продовжує молодість 2019 » у м. Миколаїв та отримали грамоту.

 

Відділенням постійно залучались спеціалісти держаних органів та установ (управління соціального захисту населення ММР ЗО, управління Пенсійного фонду України, Бюро безоплатної правової допомоги та ін.). Метою даних заходів є забезпечення осіб, що обслуговуються відділенням у  представництві інтересів сприяння в отриманні інших соціальних послуг і консультацій фахівців відповідно до виявлених потреб.

Проведені заходи:

- начальником відділу персоналу та організаційно-інформаційної роботи Мелітопольського об’єднаного управління Пенсійного фонду України в Запорізькій області Шутько І.В. - лекція на тему: «Пенсійна реформа»;

-  волонтером Товариства Червоного Хреста Старигіною С. - лекція на темою: «Ненасильницьке спілкування»;

- Благочинним церков міста Мелітополя, протоієреєм Максимом Смірновим  - бесіда на тему: «Покаяння, сповідь, православні свята» та відповів на питання осіб похилого віку.

Регулярно 3 рази на тиждень  25 осіб похилого віку відвідують групу «Здоров’я».

Територіальний центр з метою виконання покладених на нього завдань щодо надання соціальних послуг співпрацює з організаціями різних форм власності, підприємствами та освітніми закладами міста. Так в рамках співпраці бібліотекарем ЦМБ ім. М.Ю. Лермонтова Нощенко Т.А. проведенні 2 заняття з української та зарубіжної літератури. Студентом 4 курсу філологічного факультету МДПУ ім. Богдана Хмельницького Мигулей К. проведено 9 занять з англійської мови. Соціальним працівником відділення денного перебування Кулінічевою І.І. проведено 2 лекції з питань здорового способу життя,  збереження здоров’я, профілактики травматизму серед осіб похилого віку. Колишній викладач з хореографії - волонтер Новікова Р.М. провела  з клієнтами відділення 12 занять з хореографії. Психологом територіального центру соціального обслуговування Місяк К.Ю. проведено 12 занять в гуртку психологічної взаємодопомоги, якій відвідали 42 особи, а також майстер – клас з плетіння мандали.

 

За ініціативою підопічних відділення денного перебування у приміщенні територіального центру соціального обслуговування, розташованого за адресою: вул. Я. Мудрого, буд.17, працює гурток взаємодопомоги, в якому громадяни похилого віку мають можливість вдосконалювати англійську мову за допомогою друзів, користуватися бібліотекою відділення денного перебування, вчитися користуванню мобільним телефоном, смартфоном та його додатками. У травні 2019 року відвідувачами цього гуртка була проведена  гра «Що? Де? Коли?» на тему: «Мій любий край».

 

У відділенні денного перебування працює драматичний гурток, якій з великим задоволенням відвідують шанувальники театру (9 осіб). До Дня медичного працівника «артисти» драматичного гуртка, особи похилого віку та особи з інвалідністю, підготували «Казку про нирку та сіль». У першому півріччі розпочав свою роботу гурток активного відпочинку з відвідуванням пам’яток рідного міста, проведено 2 екскурсії.

 

​   - відділення обліку бездомних осіб та осіб, звільнених з місць позбавлення волі

 

Основним завданням відділення з обліку бездомних осіб та осіб, звільнених з місць позбавлення волі є, повернення даної категорії осіб до самостійного повноцінного життя шляхом надання їм комплексу соціальних послуг з урахуванням індивідуальних потреб.

 

Станом на 01.07.2019 року на обліку у відділенні обліку бездомних осіб та осіб,звільнених з місць позбавлення волі знаходиться 255 осіб.

 

У звітному періоді розпочав роботу пункт нічного перебування для бездомних осіб та осіб, звільнених з місць позбавлення волі, який працював з 15.01.2019 по 05.04.2019, щоденно в якому ночувало від 8 до 20 осіб.

За перше півріччя 2019 року було проведено 28 рейдів соціального патрулювання вулицями міста  та виявлено 18 осіб без постійного місця проживання. Клієнти відділення отримали допомогу в залежності від індивідуальних потреб, а саме:

 

-організація гарячого харчування – 2214 порцій;

-видача сезонного одягу та взуття – 97 особам.

 

Допомога в оформленніабовідновленнідокументів:

- паспорт – 20 особам (відновлено – 12 особам);

- реєстраційного номеру облікової картки платника податків – 5 особам;

- пенсії та державної допомоги інвалідам та особам, які не мають право на пенсію – 5 особам;

- оформлення документів та супровід до будинку-інтернату - 3 особа.

 

Первинний медичний огляд:

 

- організація консультування фахівців вузької спеціалізації – 7 особам;

- організація флюорографічного обстеження – 67 особам;

- направлено до закладів охорони здоров’я – 10 осіб.

 

Отримали вторинну безоплатну правову допомогу (за направленням територіального центру) – 2 особи.

Консультації психолога – 98 особам.

Юридичні послуг - 3 особам.

Роз’яснення чинного законодавства, консультації з питань попередження бездомності – 181 особам.

 

03.06.2019 року на запрошення Благодійної організації «Благодійний фонд«Все можливо», працівники відділення разом з працівниками установ виконання покарань і служби пробації в Запорізькій області, прийняли участь у вебінарі«Порядок взаємодії з установами виконання покарань та пробації в процесі ресоціалізації засуджених, які готуються до звільнення, та звільнених з місць позбавлення волі».

Співробітники відділення тісно співпрацюють з благодійними, не державними та релігійними організаціями міста щодо підтримки бездомних осіб та осіб, звільнених з місць позбавлення волі, зокрема в осінньо-зимовий період та проведення спільних заходів. Зазначена категорія осіб потребує всебічної допомоги та підтримки з боку як держави, так і благодійних організацій.

 

У першому півріччі 2019 року робітники територіального центру 6 разів прийняли участь у роботі «Мобільного офісу» при управлінні соціального захисту населення Мелітопольської міської ради Запорізької області,  в процесі роботи якого надавалися інформаціямешканцям міста щодо переліку соціальних послуг та порядку їх надання територіальним центром.

20181009_081455 (1).jpg
IMG_20190618_094522.jpg
IMG-c2862db8a24de1556655d04321665844-V.j
IMG_20190606_103712.jpg
IMG_20190606_103018.jpg
IMG_20190507_104139.jpg
IMG_20190606_113444.jpg
IMG_20190614_102357.jpg
IMG_20190507_111612+.jpg