АКТУАЛЬНІ ПИТАННЯ ЩОДО ПРИЗНАЧЕННЯ СУБСИДІЙ

1) Хто має подати документи (заяву та декларацію) для призначення субсидії на зимовий період?
- громадяни, які у літній період користувались пільгою на оплату житлово–комунальних послуг, а на зимовий бажають користуватись житловою субсидією;
- громадяни у яких відбулися зміни у складі сім’ї або зміни у складі зареєстрованих осіб у житловому приміщенні;
- громадяни у яких відбулися зміни в переліку отримуваних житлово-комунальних послуг.


2) Кому на опалювальний сезон субсидія буде призначатись автоматично без звернення?
Громадяни, яким у неопалювальний сезон було призначено житлову субсидію (навіть якщо призначення було нульовим) та у яких не відбулось ніяких змін, розрахунок субсидії буде здійснюватись автоматично.


3) Коли розпочинається опалювальний сезон?
Опалювальний сезон розпочинається з 16 жовтня та закінчується 15 квітня (включно).


4) Якщо наявна заборгованість по будь-якій організації, чи буде призначена субсидія?
Відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України № 848 зі змінами, житлова субсидія не призначається (у тому числі на наступний період), якщо структурними підрозділами з питань соціального захисту населення отримано інформацію про наявність простроченої понад три місяці (на дату надання такої інформації підприємствами-надавачами житлово-комунальних послуг) заборгованості з оплати житлово-комунальних послуг, витрат на управління багатоквартирним будинком і загальна сума якої перевищує 20 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян на день звернення (або автоматичного призначення без звернення) за призначенням житлової субсидії (на сьогодні це 340 грн.). Крім того, існує механізм реструктуризації заборгованості споживачів з оплати житлово-комунальних послуг на підставі укладеного договору з надавачами цих послуг.


Але! Звертаємо Вашу увагу, якщо в період отримання житлової субсидії, у Вас виникне заборгованість (станом на 1 травня 2021 р.) по будь-якій організації, то житлову субсидію на наступний період буде призначено лише після сплати боргу за даною організацією, або оскарження заборгованості у судовому порядку, або після складання договору реструктуризації заборгованості.