Санаторно-курортне лікування

не частіше ніж один раз на рік строком на 18-21 день;

учасники бойових дій

особи з інвалідністю внаслідок війни

позачергово щороку строком на 18-21 день;

особи з інвалідністю внаслідок війни із захворюваннями нервової системи (з наслідками травм і захворюваннями хребта та спинного мозку) - відповідно до медичних рекомендацій, з них:

   I та II груп - до санаторіїв (відділень) спінального профілю з лікуванням

строком на 35 днів;

особи з інвалідністю внаслідок війни із захворюваннями нервової системи III групи - до санаторіїв неврологічного профілю

строком на 18-21 день;

постраждалі учасники Революції Гідності

не частіше ніж один раз на рік строком на 18-21 день;

учасники війни

не частіше ніж один раз на два роки строком на 18-21 день.

КАТЕГОРІЯ

Відповідно до Закону України «Про статус ветеранів війни і гарантії їх соціального захисту»:

  • учасники бойових дій (п.19 і 20 частини першої ст.6);

  • особи з інвалідністю внаслідок війни (п.10-14 частини другої ст.7);

  • учасники війни (п.13 ст.9);

  • постраждалі учасники Революції Гідності (стаття 161).

 

УМОВИ:                            

Пільга надається особам (крім осіб, які отримують пенсію від Міністерства оборони та інших силових структур або проходять військову службу) за умови перебування в управлінні соціального захисту населення за зареєстрованим місцем проживання (крім осіб, зазначених у п 2, Порядку забезпечення санаторно-курортними путівками деяких категорій громадян структурними підрозділами з питань соціального захисту населення районних, районних у м. Києві держадміністрацій, виконавчими органами міських, районних у містах (у разі їх утворення (крім м. Києва) рад, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 22.02.2006 № 187, особи які є громадянами України, що переселилися з тимчасово окупованої території).

 

 

ПЕРЕЛІК ДОКУМЕНТІВ:

1.    Заява.

2.    Паспорт.

3.    Медична довідка лікувальної установи за формою № 070/о.

4.    Оригінал та копія відповідного посвідчення.

5.   Оригінал та копія військового квитка (за наявності) для  учасників бойових дій, осіб з інвалідністю внаслідок війни та учасників війни.

6. Оригінал та копія документа, що підтверджує безпосередню участь (забезпечення проведення) особи в антитерористичній операції для  учасників бойових дій, осіб з інвалідністю внаслідок війни та учасників війни.

Відповідно до Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті на забезпечення постраждалих учасників Революції Гідності, учасників антитерористичної операції та осіб, які здійснювали заходи із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях санаторно-курортним лікуванням, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 31.03.2015 № 200 на забезпечення санаторно-курортним лікуванням у закладах, розміщених на території України, осіб, яким надано статус:

  1) учасника бойових дій - не частіше ніж один раз на рік строком на 18-21 день;

  2) особи з інвалідністю внаслідок війни - позачергово щороку строком на 18-21 день;

  3) особи з інвалідністю внаслідок війни із захворюваннями нервової системи (з наслідками травм і захворюваннями хребта та спинного мозку) - відповідно до медичних рекомендацій, з них:

  I та II груп - до санаторіїв (відділень) спінального профілю з лікуванням строком на 35 днів;

  III групи - до санаторіїв неврологічного профілю з лікуванням строком на 18-21 день;

  4) постраждалі учасники Революції Гідності - не частіше ніж один раз на рік строком на 18-21 день;

  5) учасники війни - не частіше ніж один раз на два роки строком на 18-21 день.

 

Для взяття на облік особа чи її законний представник подають необхідні документи:

 

     -заяву;

     -медичну довідку лікувальної установи за формою № 070/о;

    -оригінал та копію відповідного пільгового посвідчення, а учасники бойових дій, особи з інвалідністю внаслідок війни та учасники війни - також оригінал та копію військового квитка (копію за наявності); 

 -оригінал та копію документа, що підтверджує безпосередню участь (забезпечення проведення) особи в антитерористичній операції;

     -працюючим особам-довідку з роботи про неотримання у 2020 році безоплатної санаторно-курортної путівки;

     -оригінал паспорта.

Управління соціального захисту населення Мелітопольської міської ради Запорізької області звертається з проханням до учасників бойових дій, учасників війни, осіб з інвалідністю внаслідок війни (з числа учасників АТО) та постраждалих учасників Революції Гідності, які зареєстровані у м. Мелітополі (крім осіб, які отримують пенсію від Міністерства оборони та інших силових структур або проходять військову службу) і які ще не надавали заяву на отримання санаторно-курортної путівки надати її до управління за адресою: м. Мелітополь, просп. Б.Хмельницького, буд. 68А, каб. № 9, тел. 42 83 25.

 

Додатково повідомляємо, що за особою, яка перебуває на обліку, але не отримала безоплатну путівку в поточному році, зберігається право на забезпечення путівкою на наступний рік за умови поновлення медичної довідки лікувальної установи за формою № 070/0, якщо строк дії попередньої довідки закінчився. Особи, які були письмово повідомлені про умову поновлення такої довідки, але протягом шести місяців з дня закінчення її строку дії не виконали цієї умови, знімаються з обліку.

Для подальшого перебування на обліку для отримання санаторно-курортної путівки (лікування) управління просить вищезазначених осіб пільгових категорій у найближчий час поновити медичну довідку закладу охорони здоров’я за формою 070/0 та надати її до управління.

ЗАКОНОДАВСТВО

Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті на забезпечення постраждалих учасників Революції Гідності, учасників антитерористичної операції та осіб, які здійснювали заходи із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях санаторно-курортним лікуванням, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 31.03.2015 № 200