Розрахувати  собі пенсію в онлайн режимі

   

     Для того, щоб отримати доступ до пенсійного калькулятора, потрібно спочатку зареєструватися на веб порталі електроних послуг Пенсійного фонду https://portal.pfu.gov.ua, створивши особистий кабінет застрахованої особи. Зареєструватися можна або особисто подавши заяву в територіальний орган ПФУ,  або за допомогою кваліфікованого електронного підпису, який називають електронний цифровий підпис і скорочено – ЕЦП. Кваліфікований електронний підпис – це сучасна альтернатива традиційного підпису від руки. Хоч ЕЦП не має вигляду автографа, проте має таку саму юридичну силу. Це файл, у якому міститься електронний ключ, який створюється спеціально для вас. Усі дані у файлі електронного цифрового підпису зашифровано.

         Оформити ЕЦП можна кількома шляхами. Зокрема, відвідати акредитовані центри сертифікації ключів органів юстиції або ДФС України. Але, для економії часу, можливо замовити  ЕЦП онлайн. Найпростіше отримати ЕЦП в особистому кабінеті державного «Приватбанку».

    Щоб отримати підпис онлайн, ви повинні бути клієнтом «ПриватБанку» і користувачем сисети онлайн-банкінгу Приват25.

- Отже, увійдіть в особистий кабінет і виберіть вкладку «Усі послуги». У вертикальній колонці натисніть на графу «Бізнес», а після цього – на посилання «Завантажити сертифікат» Потім вас попросять встановити розширення для браузера під назвою BanklD CryptoPlugin, після цього потрібно встановити власне CryptoPlugin. Для цього натисніть на посилання пакета інсталяції.

- Виберіть місце на комп’ютері, куди завантажиться пакет установки. Після завантаження встановіть плагін.

- Після установки потрібно або перезавантажити сторінку, або вона оновиться сама.

- У новому вікні з’являться поля з вашими даними . Перевірте і підтвердить їх. Потім потрібно буде вибрати місце для зберігання файлу цифрового підпису.

- Можна зберегти підпис на комп’ютер, флешку або будь-який інший зовнішній носій. Після цього вас попросять придумати пароль.

-  фінальний етап  - на ваш клієнтський номер телефону (зареєстрований у банку і прив’язаний до картки) надійде смс-повідомлення з кодом, який потрібно буде ввести на сайті Приват24.

 

    Після цього електронний цифровий підпис буде автоматично завантажено в папку, яку ви вибрали для зберігання ключа. Формат файлу буде . jks   або .dat. Щоб скористатись ЕЦП на будь-якому онлайн-сервісі, у нашому випадку на вебпорталі ПФУ, потрібно завантажити файл і ввести раніше придуманий пароль у форму входу на сервіс.

 

       Підпис дійсний рік. Після закінчення цього терміну підпис треба буде отримати заново.

      Оформляти новий потрібно і в тих випадках, якщо ви ненароком видалили файл, втратили змінний носій, на якому він зберігався, або файл з паролем стали доступні ще комусь.

 

            Вхід у систему.

 

       Отже, ЕЦП у нас уже є. Тепер потрібно зайти на вебпортал електронних послуг ПФУ  ВСТАВКА  і праворуч угорі натиснути «Вхід». Потім, у вікрнечку, що відкриється, вибрати закладку «За ЕЦП» . Потрібно буде вибрати акредитований центр сертифікації ключів (АЦСК) із наявного переліку, у нашому випадку це буде АЦСК АТ КБ «ПриватБанк», зазначити шлях до файлу ключа, а також пароль, який ми придумали для отримання ЕЦП.

         Увійшовши нарешті в особистий кабінет, Ви побачите , що сервіс «Пенсійний калькулятор» відображається в центрі екранної форми особистого кабінету застрахованої особи.

           Покроковий опис дій для розрахунку пенсії висвітлено в правому верхньому кутку меню – кнопка «Інструкція».

         Зауважимо, що пенсійний калькулятор дає змогу розрахувати пенсію за віком згідно зі статтями 26, 27, 28, 29 Закону України «Про загальнообов’язкове держане пенсійне страхування».

      У програму закладено низку довідників із даними, потрібними для розрахунку пенсії. Це зроблено для того, щоб користувач мав на підхваті інформацію і про розміри середньої заробітної плати по Україні, і величину мінімальної зарплати, і розмір мінімальних пенсій за віком, і максимальний дохід, з якого сплачуються страхові внески, і коефіцієнт оцінювання стажу.

          Автоматичні дані.

    Після авторизації автоматично завантажуються дані для обчислення страхового стажу і зарплати, наявні в Реєстрі застрахованих осіб.

       Згідно з чинним законодавством страховий стаж після 01.01.2004 року обчислюється з урахуванням сплачених внесків. І якщо в певні місяці сума заробітку буде меншою за мінімальну зарплату, то до страхового стажу буде зараховано не весь місяць, а тільки певну кількість днів. Для більшої наочності показники таких місяців у відповідній колонці позначаються червоним.

     Для розрахунку пенсії береться заробітна плата (дані про яку є в Реєстрі застрахованих осіб) за весь період страхового стажу з 01.07.2000 року.

         Можливий ручний режим.

       Окрім того, для максимально точного обчислення пенсії надається додаткова можливість ручного внесення даних про періоди роботи з трудової книжки та інших документів про стаж по 31.12.2003 року, а також заробітну плату по 30.06.2000 року для подальшого їх використання під час розрахунку орієнтованого розміру пенсії та стажу в перспективі.

       Щоб пенсійний калькулятор спрацював якомога точніше, треба ввести всі періоди роботи згідно із записами в трудовій книжці, щоразу зазнаючи дату зарахування і дату звільнення. Програма автоматично підсумує періоди трудової діяльності й визначить загальний трудовий стаж із точністю до одного дня – так само, як це роблять під час призначення пенсій в органах Пенсійного фонду.

      Для того щоб обчислити розмір пенсії якомога точніше, бажано мати напохваті трудову книжку чи її копію, а також, за потреби, відомості про заробітну плату (дохід) за 60 календарних місяців підряд за період по 30 червня 2000 року.

        Перевірка роботодавця.

      Програма автоматично підсумує періоди трудової діяльності й визначить коефіцієнт страхового стажу і коефіцієнт заробітку за наявними даними.

     Після розрахунку користувач отримає суму розрахованої пенсії та протокол розрахунку на дату звернення, що містить інформацію про всі складові такого розрахунку (щомісячний розрахунок заробітної плати і страхового стажу, індивідуальні коефіцієнти тощо).

     Водночас варто пам’ятати, що може існувати розбіжність між сумою пенсії, яку офіційно  розрахував Пенсійний фонд, і самостійно визначеною за допомогою пенсійного калькулятора. Зокрема, однією з причин може бути те, що підприємство кілька місяців, а то й цілий рік не сплачує страхові внески, тому ці періоди не зараховуються до страхового стажу. Отже, за допомогою пенсійного калькулятора можна не тільки розрахувати розмір своєї пенсії, а й перевірити, наскільки сумлінно роботодавець сплачував за вас страхові внески.

 

     Результати попереднього розрахунку розміру пенсії зберігатимуться в особистому кабінеті користувача на веб-порталі електронних послуг Пенсійного фонду і будуть доступні для перегляду в будь-який час.

    Увага! Пенсійний калькулятор не здійснює припущень щодо рівнів зростання середньої заробітної плати в Україні в наступні роки або рівня інфляції і дає змогу оцінити прогнозний розмір пенсії на час здійснення розрахунку.

    У разі виникнення запитань щодо використання дистанційних сервісів фахівці будь-якого відділу обслуговування громадян (сервісного центру) Пенсійного фонду України допоможуть вам зареєструватися на веб-порталі електронних послуг, нададуть докладні роз’яснення як у телефонному режимі, так і під час особистого звернення.