«Розробка Комплексної міської програми розвитку освіти дорослих в Мелітополі із застосуванням принципів партисипації та інструментів гейміфікації»

2.jpg
Без названия.png

З червня 2020 року в Мелітополі розпочалась робота над Комплексною міською програмою розвитку освіти дорослих в межах проєкту «Розробка Комплексної міської програми розвитку освіти дорослих в Мелітополі із застосуванням принципів партисипації та інструментів гейміфікації» за ініціативи Громадської спілки «Соціальне підприємство «Центр освіти дорослих «Перший».

Першим етапом роботи над програмою стало проведення 10 навчально-діагностичних ігор «Світ громад» з додатком «Громада, що навчається», в яких впродовж липня-серпня брали участь більше 60 представників різних категорій дорослого населення віком від 18 до 67 років.

17-18 вересня у заході "Якою має бути міська програма з розвитку громадянської та професійної освіти дорослих, щоб кожен міг брати активну участь в житті та розвитку Мелітополя: наповнення, фахівці, гроші, стейкхолдери" взяли участь керівники органів місцевого самоврядування, лідери місцевих організацій громадянського суспільства, представники бізнесу, провайдери формальної та неформальної освіти, представники ЗМІ, ресурсні люди, які знаються на освіті дорослих, що проходив у форматі «відкритого простору» (open space) у турнірному залі Шахової школи ДЮСШ №2 за адресою вул. Героїв України, 53.

Мелітопольці різних вікових категорій у затишній атмосфері працювали над наповненням комплексної програми розвитку освіти дорослих у вигляді дискусії, обміну досвідом, обговорення проектів. Були запропоновані теми: психологія сім’ї, фінансова грамотність, медіація, вивчення іноземних мов, екологічна освіта дорослих, освіта дорослих для людей 50+, пропагування здорового способу життя та інше. У кінці заходу була презентація проектів та ініціатив.

 Захід проводився в рамках проекту «Розробка Комплексної міської програми розвитку освіти дорослих в Мелітополі із застосуванням принципів партисипації та інструментів гейміфікації», що впроваджується організацією Громадська спілка «Соціальне підприємство «Центр освіти дорослих «Перший» за програмою малих грантів, яка адмініструється ICAP Єднання в межах Програми ООН із відновлення та розбудови миру за фінансової підтримки Європейського Союзу.

Програму підтримують тринадцять міжнародних партнерів: Європейський Союз (ЄС), Європейський інвестиційний банк (ЄІБ), Посольство США в Україні, а також уряди Великої Британії, Данії, Канади, Нідерландів, Німеччини, Норвегії, Польщі, Швейцарії, Швеції та Японії.