24 березня - Всесвітній день боротьби з туберкульозом

25 березня 2019

Всесвітній день боротьби з туберкульозом, що відзначається щороку 24 березня, покликаний підвищити рівень поінформованості громадськості про те, що наразі чисельність цього захворювання залишається на рівні епідемії в більшій частині світу, у тому числі й в Україні.

В Мелітополі, в одному з перших міст України, прийнято програму профілактики туберкульозу та інших соціально - небезпечних хвороб  серед вразливих груп населення «Закупівля соціальних послуг». Закупівля соціальних послуг профілактики проводиться  через систему електронних закупівель.

Всі організації, які мають досвід роботи у сфері профілактики (в тому числі і ті, які отримування  фінансування  Глобального фонду) мали змогу прийняти участь у конкурсі. У 2019 році послугами профілактики передбачається  охопити не менше 150 осіб. Відповідальним виконавцем програми є Мелітопольський міський центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді. Досвід Мелітополя вже перейняли колеги з Кропивницького, Полтави, Херсону.  

За даними Міністерства охорони здоров’я щороку в нашій країні помирає від ТБ понад 3 700 людей, кожного дня — близько десяти пацієнтів. І хоча в останні роки є певне поліпшення ситуації, лише 2018р. зареєстровано 21 314 нових випадків туберкульозу. При цьому, за даними ВООЗ, близько 23% випадків захворювання в Україні не виявляють, а основною проблемою залишається резистентний туберкульоз (нечутливий до традиційних ліків), який вимагає більш тривалого й дорогого лікування і дає нижчі шанси на успішний результат.

наклейка формату А4.jpg

Нагадаємо, Стратегією забезпечення сталої відповіді  на епідемії туберкульозу , у тому числі хіміорезистентного , та ВІЛ-інфекції/СНІДу на період до 2020р.та планом заходів щодо її реалізації, затверджених розпорядженням КМУ від 22.03.2017р. № 248-р передбачено поступовий перехід  від донорського  фінансування  до бюджетного.