Додержання законодавства про працю

За оцінкою спеціалістів значна частина ринку праці України знаходиться не у правовому полі. У зв’язку з цим державою розроблена низка нормативних актів щодо здійснення контролю та надзору за додержанням законодавства про працю, у тому числі інспекторами праці виконавчих органів міських рад. Як вже повідомлялось раніше, з урахуванням змін до ЗУ «Про місцеве самоврядування» та відповідного рішення сесії Мелітопольської міської ради, повноваженнями щодо здійснення контролю наділені інспектора праці - спеціалісти  Управління соціального захисту населення мелітопольської міської ради.    

c6fe7de33f4e63cd312df257cca38d4c.jpeg

Протягом 2017 року та у 1 півріччі 2018 року проводилась активна роз’яснювальна робота з цього питання, були організовані семінари та презентації, дане питання було предметом розгляду комісій з питань захисту соціально-трудових праві населення міста , додержання мінімальних гарантій в оплаті праці та легалізації заробітної плати...

 

У результаті освітлення даного питання значно активізувалась діяльність суб’єктів господарювання щодо з’ясування питань додержання законодавства про працю.

Починаючи з липня 2018 року почалась робота по безпосередньому здійсненню інспектувань суб’єктів господарювання.

Основним приводом щодо наявності причин для здійснення інспектування є інформація державних установ, моніторингу та аналізу діяльності суб’єктів, який проводиться інспекторами.

Протягом вказаного періоду проводились відвідування суб’єктів з питань проведення роз’яснювальної роботи та  невиїзні інспектування.

 

Слід зазначити, що більша частина суб’єктів скористалась отриманими відповідями в результаті консультацій та виправили помилки протягом 2018 року. Поряд з тим, відповідно до інформації, наданої Пенсійним фондом, кількість найманих працівників за період з 01.01.2018 по 01.08.2018  має тенденцію до зростання та  усього по місту збільшилася на 646 осіб, у тому числі по юридичним особам – на 83, по фізичним особам – на 563.

Але значна частина продовжує порушувати трудове законодавство чи то з причин необізнаності, чи то зловживаючи наявністю безкарності.

 

За результатами інспектувань складено акти та приписи щодо встановлених порушень по 6 суб’єктам господарювання.  По 4 суб’єктам господарювання нараховані штрафні санкції за порушення трудового законодавства, які підпадають під категорію «інші». По 2 суб’єктам господарювання застосування штрафних санкцій у стадії розгляду.

Три суб’єкти господарювання вже сплатили штрафні санкції на суму 11169,0 грн.

 

З основних порушень які виявлені за результатами інспектувань на які слід звернути увагу, це:

   - порушення строків виплати заробітної плати;

   - порушення строків розрахунку зі звільненими працівниками;

  - порушення строків виплати заробітної плати за час щорічної відпустки;

  - оплата роботи у святкові дні;

 - розмір заробітної плати за першу половину місяця становить менше оплати за фактично відпрацьований час з розрахунку тарифної ставки (посадового окладу) працівника.

   

Шановні роботодавці, звертаємось до Вас з проханням не порушувати чинне законодавство України про працю. Значні фінансові санкції, які складають до 372 тисяч гривень можуть суттєво погіршити фінансовий стан Вашого бізнесу. Крім того, наймані працівники позбавляються права на гідну пенсію у майбутньому.

   

Працівники підприємств та наймані особи,  вимагайте від Ваших роботодавців офіційне оформлення та відрахування до Держаних фондів. Це дозволить Вам отримувати соціальний захист та  гідну пенсію.

 

У разі наявності інформації щодо використання неоформленої праці та відповідного підтвердження цього факту, просимо звертатись до відділу з питань праці та соціально-трудових відносин

управління соціального захисту населення Мелітопольської міської ради за адресою:

м. Мелітополь, пр.-т Б.Хмельницького,68а та вул. Гризодубової, буд. 44,

а також за телефоном 44-05-14