Сучасні сервіси Пенсійного фонду України

Мелітопольське обєднане управління Пенсійного фонду України в Запорізькій області надає інформаційну довідку щодо сучасних електроних сервісів та особливостей їх функціонування. 

 

Сучасний механізм інформування за допомогою СМС-повідомлень

 

Новий онлайн-сервіс дозволяє одержувати інформаційні розсилки такої тематики:

–   про реєстрацію в системі СМС-інформування;

–   про результати розгляду звернень за призначенням пенсії;

–   про результати розгляду звернень за перерахунком пенсій;

–   про результати розгляду звернень за поновленням виплати пенсії;

–   про результати розгляду звернень про припинення виплати пенсії;

– про результати розгляду звернень про необхідність звернення до Пенсійного фонду України для підтвердження даних про особу;

–   про утримання з пенсійної виплати;

–   про сплату страхових внесків.      

 

Активувати послугу смс-інформування можна двома шляхами:

 

– перший – особисто звернутися до територіальних управлінь Пенсійного фонду України Запорізької області (відділу обслуговування громадян) і надати відповідні контактні дані мобільного зв’язку та згоду на отримання смс-повідомлень від пенсійної служби;

 

-  другий – за допомогою електронного цифрового підпису увійти до особистого кабінету на Веб–порталі електронних послуг Пенсійного фонду України в розділі “Налаштування” і, відкривши вкладку «Дистанційне інформування», поставити позначку навпроти тексту “Надаю згоду на отримання інформації від ПФУ на номер мого мобільного телефону”.

 

 

Реєстрація на Веб-порталі здійснюється лише один раз. Надалі доступ до електронних послуг, які передбачають персоналізований доступ (одержання виписок, надсилання запитів, скарг, запис на прийом тощо), здійснюється після авторизації на Веб-порталі.

Електронні документи(довідки) з підтвердженням QR-кодом

 

            Послуга доступна для користувачів Веб-порталу електронних послуг Пенсійного фонду України, які увійшли на Портал за допомогою електронного цифрового підпису (ЕЦП). Це сучасне нововведення дозволяє громадянам не виходячи з дому отримувати такі електронні документи:

  • довідку про доходи пенсіонера (загальний розмір призначеної пенсії);

  • довідку про доходи пенсіонера для призначення субсидій, що містить дані про розмір пенсії без урахування видів виплати;

  • індивідуальні відомості про застраховану особу (форма ОК-5), що містить інформацію про страховий стаж, заробітну плату та сплату страхових внесків страхувальниками;

  • витяг з Реєстру застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування, що містить дані про статус застрахованої особи/отримувача страхової виплати; дані про набутий страховий стаж; відомості щодо нарахованої заробітної плати, що враховується для розрахунку страхових виплат та страхового стажу; відомості про особливі умови праці, про суми добровільних внесків; дані пенсійної справи; відомості про інші види загальнообов’язкового державного соціального страхування.

 

    Зазначені електронні документи дійсні для оформлення субсидій, документів у центрах надання адміністративних послуг, посольствах, консульських та банківських установах, органах фіскальної та виконавчої служб, територіальних органах міграційної служби, тощо.

    Перевірити достовірність видачі електронних документів з QR-кодом можна через Веб-портал Пенсійного фонду України у розділі «Верифікація виданих документів» за посиланням:

 http://portal.pfu.gov.ua/sidebar/Templates/DocConfirm

    Електронний документ з QR-кодом, підписаний електронним цифровим підписом Пенсійного фонду України, згідно з чинним законодавством, є аналогом паперового документа, підписаного відповідальною особою в органів Фонду.

 

Інструкція щодо проведення перевірки достовірності видачі електронних документів з QR-кодом через Веб-портал електронних послуг Пенсійного фонду України

 

         Достовірність електронного документу з QR-кодом виданого через Веб-портал електронних послуг Пенсійного фонду України можна перевірити на офіційній сторінці порталу електронних послуг Пенсійного фонду України –http://portal.pfu.gov.ua/.

 

Крок 1.

    В розділі «Верифікація виданих документів» необхідно ввести перевірочний код документу, який розташований під QR-кодом паперового документу і натиснути кнопку «Отримати код підтвердження».

    Або за допомогою сканеру чи мобільного пристрою відсканувати QR-код, перейти за активним посиланням та натиснути кнопку «Отримати код підтвердження».

 

Крок 2.

   На мобільний номер телефону, який вказаний при замовленні довідки, прийде SMS повідомлення з кодом підтвердження, який необхідно ввести в поле «Пароль з SMS» та натиснути кнопку «Отримати документ».

    В полі попереднього перегляду з’явиться відповідний документ в електронному вигляді, що і буде підтвердженням того, що його сформовано за даними, наявними в Реєстрі застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування.