Будьте пильними на дитячих майданчиках - збережіть здоров'я дітей! 

 

04 липня 2019

detskaya-ploschadka-800x600.jpg

Шановні батьки!

    Діти дуже люблять гуляти на дитячих майданчиках поблизу будинків: гойдатися на гойдалках, спускатися з гірки, кружляти на каруселях, гратися в пісочниці. Почастішали випадки травмування дітей під час гри на дитячих майданчиках.

  Травмування з дітьми відбувається через те, що батьки мало приділяють уваги безпеці дітей на ігрових майданчиках. Забезпечити безпеку малюка на прогулянці цілком можливо, просто необхідно бути уважнішими та обережнішими.

    Дотримання правил поведінки на дитячому майданчику допоможе вам уникнути травм невиробничого характеру і збереже здоров’я вашої дитини.    

  На кожному майданчику є малюки, що гуляють без нагляду батьків. Але перш ніж залишити свого малюка, проаналізуйте, обходить він гойдалки автоматично чи відбігає тільки після вашого нагадування, як користується каруселями і т.д. Звичайно, ви можете дивитися за своїм малюком з вікна, але чи вистачить у вас сил і спритності вискочити з квартири в момент небезпеки? Завжди гуляйте разом з дитиною!

 

Машина швидкої допомоги на дитячому майданчику - частий гість. Найпоширеніші травми - це ушкодження, отримані на гойдалках або поряд з ними. Рухома гойдалка - величезна небезпека! Вона може дуже серйозно поранити дитину. Тому батькам, перш за все, слід роз'яснити дитині, що триматись потрібно двома руками і дуже міцно. Також повинні звучати такі застереження, як: «Заборонено ставати на ноги під час катання», «Заборонено зістрибувати з гойдалки - це ризик отримати травму голови», «Попереджай, коли захочеш встати», «Необхідно обходити стороною розгойдані гойдалки»,    «Потрібно гойдалку розкачувати збоку». Крім того, необхідно звернути увагу батькам на технічний стан гойдалок, адже обладнання на дитячих майданчиках може бути несправне і застаріле. Переконайтеся, що всі петлі в робочому стані, сидіння прикріплене і надійне, чи стійка конструкція. Перш ніж дозволити дитині кататися на гойдалці, проведіть інструктаж: тримайся міцно, сиди спокійно. Також важливо, щоб малюк спочатку зупиняв гойдалку, а потім зістрибував з неї. Розкручена карусель небезпечна!  

      
У порівнянні з каруселлю, дитяча гірка менш травматична, але й на ній потрібно дотримуватися правил. Спускатися з гірки необхідно по одному.  Якщо вирішили влаштувати «паровозик», то обов'язково під наглядом дорослих і міцно тримаючись один за одного. Дитина, яка чекає вгорі повинна дочекатися поки попередній хто спуститься, відійде в сторону. Багато дітей люблять спостерігати з висоти, але завжди треба враховувати, що той малюк, який стоїть за вашою дитиною може зіштовхнути її вниз. Непідготовлена до польоту дитина може вдаритися або просто злякатися. Тому дорослим треба бути готовими і до такої ситуації. Навіть якщо малюк неодноразово забирався нагору - стійте поряд, страховка потрібна завжди. Обходьте рушійні каруселі і гойдалки на відстані. Забороняйте дитині штовхати іншого на гірці. Також звертайте увагу на те, щоб гірка була не дерев'яна, інакше без скалок не обійтися.  У спеку гірки розжарюються, в суворий зимовий день покриваються кіркою льоду, від чого швидкість польоту з неї подвоюється. Крім того, є гірки, у яких кут нахилу такий, що при приземленні удару об землю не уникнути.
 
Діти дуже люблять гратися в пісочниці. Перш ніж дозволити малюкові погратися в ній, перевірте вміст пісочниці - в ній можуть опинитися бите скло, шприці та інші небезпечні предмети. Часто можна помітити, що з рами стирчать цвяхи, каміння з піску, та й взагалі багато чого цікавого. Слідкуйте, щоб діти не сипали один одному пісок в очі, не їли «зварену в відерцях їжу», не били один одного лопатками. Хоча, по суті, в пісочниці ризику дійсно найменше. Якщо відсутнє огородження, то це є приводом для того, щоб задуматися: а чи можна пускати дитину на настільки небезпечне обладнання?    
Найкраще, що ви можете зробити, - це кожен раз опинившись на дитячому майданчику проаналізувати стан обладнання і пояснити дитині, чи можна зараз кататися (і чому). З часом малюк зрозуміє, що можна, а що ні, і зможе сам робити висновки. 
 
Шановні батьки! Пам'ятаєте, дітям потрібна увага!