Шановні громадяни міста Мелітополя! Будьте обережні!

20 грудня 2019

Щороку з настанням зимового періоду збільшується кількість нещасних випадків, травмувань, у тому числі з летальним кінцем, через елементарне недотримання та нехтування  правилами безпеки.

За 9 місяців поточного року у м. Мелітополі сталось 6870 нещасних випадків невиробничого характеру, що призвело до травмування 6897 осіб, у тому числі 86 осіб загинуло.

Попереду Новий рік, один із самих яскравих та радісних свят.

Управління соціального захисту населення Мелітопольської міської ради Запорізької області звертається до Вас з проханням бути обережними та не втрачати пильність. Ретельно дотримуватись правил безпеки життєдіяльності.

Феєрверки, петарди і інші піротехнічні вироби дозволяють реалізувати ваші бажання і зробити свято барвистим та красивим.

Піротехніка – це вироби з вмістом вибухової речовини, котра спроможна спричинити горе, якщо не дотримуватися правил безпеки. А вони дуже прості і полягають в наступному:

- навіть якщо ви – “геніальний хімік”, не треба робити феєрверки в домашніх умовах. У Новий рік краще їх просто купити;

- купувати піротехніку треба в магазинах, а не на базарах або в кіосках;

- у продавця треба одержати детальну інструкцію для користуватися піротехнічним придбанням, ознайомитись з сертифікатом якості;

- зберігати придбані феєрверки треба у сухих місцях, віддалених від нагрівальних приладів і важкодоступних для дітей;

- перед тим, як підпалити гніт, ви повинні знати, яким чином спрацює прилад,  звідки будуть вилітати продукти згоряння.

 

Неможливо навіть жартуючи направляти   феєрверки у бік глядачів;

- якщо ракета не стартувала (упала не розірвавшись), не треба підходити до неї, брати її до рук, заглядати у середину, намагаючись з’ясувати у чому причина. Вона може розірватися у ваших руках в будь який момент;

- після закінчення салюту треба погасити елементи що догорають.

Сподіваємося, що ці поради та їх застосування їх на практиці, допоможе весело та безпечно провести це свято і зустріти Новий рік в гарному настрої.