Наставництво - ефективний метод соціалізації та адаптації

дітей до самостійного життя

07 лютого 2019

      У  Мелітопольському міському  центрі соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді відбувся круглий стіл «Організація та здійснення наставництва дітей – сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування   у м. Мелітополь». Метою  зустрічі було інформування навчальних  державних закладів I та IІ рівнів акредитації щодо впровадження наставництва в Україні,  налагодження координації дій та співпраці між зацікавленими інституціями.

 

Організаторами цього заходу виступили Мелітопольський міський  центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді та служба у справах дітей Мелітопольської міської ради Запорізької області. 

IMG-58fb5cbfa17f8ac28a0d6fd2a6b9a159-V.j

     Участь у круглому столі взяли представники державного  навчального  закладу "Мелітопольське вище професійне училище", державного  навчального  закладу  "Мелітопольський професійний аграрний ліцей", комунального вищого навчального  закладу  «Мелітопольський медичний коледж» Запорізької обласної ради, відокремленого структурного підрозділу  «Мелітопольський коледж Таврійського державного                       агротехнологічного університету», «Мелітопольський промислово - економічний коледж», державного  навчального  закладу  "Мелітопольський багатопрофільний центр професійно – технічної освіти", комунального закладу   «Мелітопольське   училище культури» Запорізької обласної ради.              

     У рамках засідання круглого столу було розглянуто питання реалізації наставництва у м. Мелітополі як реальної, ефективної допомоги дітям з інтернатних закладів в соціалізації та адаптації до самостійного життя. У ході засідання круглого столу пройшло обговорення таких питань:  наставництво як форма ефективної підготовки дітей-сиріт до самостійного життя; компетенція центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді та служби у справах дітей та навчальних закладів. Особливу увагу було приділено міжвідомчій взаємодії суб'єктів соціальної роботи з питань наставництва, підготовки дітей до процесу наставництва, пошуку та підбору кандидатів у наставники.

 

       Бесіда про впровадження програми у місті Мелітополі викликала інтерес у заступників директорів з виховної роботи та спонукала їх до жвавої дискусії. Крім того, учасниками засідання «круглого столу» було обговорено Положення про наставництво, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 04.07.2017 №465. Вищезазначений нормативний документ визначає механізм організації здійснення та ведення наставництва над дитиною.

 

Додаткова інформація

 

Що таке наставництво? Що воно може дати дитині, яка зростає без батьків?  Що робить наставник?

Наставник – це не член сім'ї, не вчитель і не спонсор. Наставник – це людина, яка хоче і може присвячувати дитині свій час, знання, сили. Наставник може навчити підопічного найпростішим побутовим речам: як готувати їжу, прати й прасувати; пояснити, звідки беруться гроші і як правильно планувати бюджет, як обирати товари в магазині; розповісти, куди звертатися для отримання медичної допомоги; допомогти визначитися з майбутньою професією, підготуватися до вступу до ліцею/вузу або знайти роботу.

Завоювавши довіру дитини, він може пояснити, як будувати близькі стосунки і створювати сім'ю. Можливо, показати приклад власної сім'ї, адже вихованці інтернатів не бачать здорової моделі сімейних стосунків і не вміють їх створювати.

 

Скільки часу і грошей це потребуватиме?

Мінімальні зобов'язання, які бере на себе наставник – це відвідувати дитину раз на тиждень протягом години впродовж року. Ніяких матеріальних зобов'язань наставник не має.

 

Які діти можуть мати наставника?

Наставника може мати дитина – сирота або дитина, позбавлена батьківського віком від 0 до 18 років. Однак, насамперед наставництво орієнтовано на дітей середнього і старшого шкільного віку.

 

До кого звернутися, якщо я хочу стати наставником?

Підбором наставників у м. Мелітополь  займається Мелітопольський міський  центр соціальних служб для сім`ї, дітей та молоді.

Звертайтеся до Центру, що розташований  за адресою:

м. Мелітополь, вул. Осипенко, буд. 96.  Контактний  тел. (0619) 44-85-62