Монетизація пільг

02.01.2020

В Україні діє монетизація пільг на оплату житлово-комунальних послуг. Порядок надання пільг на оплату житлово-комунальних послуг у грошовій формі затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 17.04.2019 року № 373.

Паралельно функціонують дві системи надання пільг у грошовій формі – готівкова і безготівкова.

Пільги у грошовій безготівковій формі призначаються усім пільговикам в автоматичному режимі  через АТ «Ощадбанк». Для цього АТ «Ощадбанк» веде у відповідних автоматизованих системах обліку банку персоніфікований облік пільговиків та коштів, які надходять на рахунок для виплати пільг для кожного пільговика індивідуально. Після того вказана банківська установа здійснюватиме переказ коштів на рахунки управителів, об’єднань, виконавців комунальних послуг на підставі договорів, що укладаються між ними та АТ «Ощадбанк

Такий механізм розроблено для забезпечення максимальної зручності тих категорій громадян, які мають право на пільгу і звикли не витрачати сили і час на оплату житлово-комунальних послуг. Йдеться, перш за все, про людей похилого віку, які звикли до усталеного алгоритму дій і не бажають його змінювати.

Пільговики, які отримують пільгу в безготівковій грошовій формі, можуть зареєструватися в особистому кабінеті пільговика на офіційному сайті «Ощадбанку» за посиланням та отримувати всю необхідну інформацію про рух коштів, а саме: залишок пільги, розмір нарахованої пільги, перелік комунальних послуг, що сплачені за рахунок пільги (при умови надходження інформації від постачальників комунальних послуг).

Пільгові категорії громадян мають право у будь-який час подати заяву про перехід на монетизовану (готівкову грошову) форму виплат на житлово-комунальні послуги.

Для переходу на грошову готівкову форму виплати пільговику необхідно подати до управління соціального захисту населення Мелітопольськоїї міської ради, що знаходиться за адресою: просп. Богдана Хмельницького, 68А, заяву з довідкою з банку з реквізитами рахунку, відкритого згідно зі стандартом IBAN. У разі подання заяви пільга надається у грошовій готівковій формі шляхом перерахування коштів на рахунок пільговика в уповноваженому банку з місяця, що настає за місяцем подання заяви. Пільговики, яким надається пільга у грошовій готівковій формі, зобов’язані сплачувати щомісяця за комунальні послуги без заборгованостей.

Звертаємо увагу, що можливо скористатися доставкою готівки пільги через АТ «Укрпошта».

Надання додаткової інформації проводиться: 

  • з питань щодо спожитих послуг, нарахованих сум за послуги, розміру заборгованості (переплати) – підприємствами-надавачами комунальних послуг.

  • з питань щодо перерахування банком коштів за надані пільги організаціям-надавачам комунальних послуг

       АТ «Ощадбанк»: (контакт-центр 0 800 210 800);

  • з питань щодо призначення та визначення розміру пільг – управліннями соціального захисту населення, за місцем отримання пільг.