Мелітопольські фахівці прийняли участь в всеукраїнському форумі

3 жовтня 2019 року в м. Харьків відбувся Форум «Міста солідарності», до якого долучилася Тетяна Цибух - заступник директора територіального центру соціального обслуговування Мелітопольської міської ради Запорізької області. Форум був спрямований на пошук сталих рішень в сфері забезпечення житлом переселенців та презентацію досвіду вирішення проблем внутрішньо переміщених осіб у різних містах України.

Учасники Форуму обмінялися досвідом щодо можливостей програми «Доступне житло», почули про практики створення кооперативів, опрацювали питання оцінки потреб ВПО через роботу коаліції неурядових організацій, оцінили роботу програм забезпечення тимчасовим житлом, подивилися на можливості вирішення проблем, з якими стикаються жителі місць компактного проживання.

          В рамках модерованих дискусій були розроблені рекомендації для уряду, органів місцевої влади та місцевого самоврядування, а також інших фізичних та юридичних осіб, що можуть долучитися до вирішення проблем ВПО.

В проєкте рекомендацій учасники Форуму звернули увагу на наступні проблеми:

- на відсутність інформації про можливість забезпечення соціальним житлом ВПО;

- на відсутність реєстрів житла, яке можна використовувати як соціальне;

- на відсутність критеріїв звернення за тимчасовим житлом;

 - на відсутність інноваційних фінансових механізмів доступу до постійного житла;

- на відсутність системного рішення створення житлових кооперативів із залученням ВПО.

За результатами роботи форуму всі учасники заходу отримали нові теоретичні знання та практичні навички, використання яких у досвіді кожного міста наблизить вирішення проблем внутрішньо переміщених осіб та створення комфортних умов проживання для всіх мешканців.

191003-084343-IMG_2412
191003-083929-IMG_2393
191003-083644-IMG_2383
191003-084417-IMG_2415 (1)