Компенсація за частину  щорічної відпустки без звільнення працівника

Працівник в період трудових відносин хоче отримати компенсацію за частину щорічної відпустки. Чи це можливо зробити без звільнення працівника?

    Так, можливо, але замінити працівникові відпустку грошима можливо лише при виконанні певних умов.   

      1. Розраховувати на отримання компенсації можуть тільки працівники старші  вісімнадцяти років (ч.5 ст.24 ЗУ «Про відпустки»).

      2.  Замінені грошовою компенсацією можуть бути виключно дні щорічної відпустки.

      Відповідно до п.1 ч.1 ст.4 ЗУ «Про відпустки» щорічними відпустками вважаються:

- основна відпустка (ст. 6 ЗУ «Про відпустки»);

- додаткова відпустка за роботу із шкідливими та важкими умовами праці (ст. 7 ЗУ «Про відпустки»);

-  додаткова відпустка за особливий характер праці (ст. 8 ЗУ «Про відпустки»);

- інші додаткові відпустки, передбачені законодавством (зокрема, щорічна додаткова відпустка за стаж державної служби, щорічна додаткова відпустка за стаж служби в органах місцевого самоврядування);

3.  Без звільнення можна компенсувати грошима лише частину щорічної відпустки (основної та додаткових) що перевищує 24 календарних дні. Тобто 24 календарних дні працівник повинен використати для відпочинку у відпустці, а інші дні можна компенсувати грошима.

Якщо загальна тривалість щорічної відпустки працівника становить  рівно 24 календарних дні, то компенсація за не використані дні відпустки  можлива лише при звільненні.

4. Працівнику повинно бути фактично надано 24 календарні дні щорічної основної та додаткових відпусток за відповідний робочий рік. Тоді за інші дні щорічної відпустки за той же робочий рік, що і надані 24 календарні дні щорічної відпустки, працівникові (за його бажанням) виплачується грошова компенсація.

 Ще звертаємо вашу увагу на те, що соціальна додаткова відпустка на дітей, додаткова оплачувана відпустка у зв’язку з навчанням, відпустка учасникам бойових дій, додаткову відпустка, яка надається працівникам зі статусом осіб, віднесених до 1 або 2 категорії постраждалих унаслідок Чорнобильської катастрофи не належать до щорічних відпусток. Тому вони не враховуються при визначенні права працівника на отримання грошової компенсації за частину щорічної відпустки без звільнення.