Заголовок 1

Міська влада інвестує  в здоров’я громадян

 

     22 січня 2019 у Мелітопольському міському центрі соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді відбувся круглий стіл «Аналіз  та  визначення перспектив реалізації  програми  «Закупівля соціальних  послуг»  у  сфері   профілактики   соціально-небезпечних хвороб. Представники управління соціального захисту населення  Мелітопольської міської ради  Запорізької області, органів пробації, недержавних організацій об’єдналися для обговорення взаємодії у надані соціальних послуг профілактики для осіб, які перебувають у складних життєвих обставинах та належать до груп підвищеного ризику.

на сайт 3 (1).jpg

         В бюджеті міста Мелітополя на реалізацію даного напрямку програми передбачено 100,00 тис. грн. Реалізацію програми планується розпочати вже в лютому 2019 року.

       В  Україні   епідемія   СНІДу  і  туберкульозу.  Величезною проблемою на сьогодні  є  і розповсюдження захворювання на гепатит.  Захворюваність   на   ВІЛ    за   останні   п’ять  років  в   місті   збільшилася  майже  в два рази.  В 60%  випадків пацієнти  виявляються на 3-4 стадіях захворювання і медична допомога надається  їм вже із запізненням.  У 90 %  випадків смертності  у ВІЛ-інфікованих пацієнтів є його поєднання з туберкульозом. Високий рівень смертності  від соціально небезпечних хвороб зумовлений пізнім зверненням і є наслідком недостатнього поєднання лікувальних і профілактичних програм. 

           З  метою забезпечення відповіді  на  епідемії  туберкульозу, СНІДу,  гепатитів,  хвороб, які передаються статевим шляхом   місто   Мелітополь  одним із перших  в  Україні  і перший в Запорізькій області реалізує міську програму профілактики. В умовах скорочення обсягів фінансової та технічної  допомоги міжнародних організацій України у сфері профілактики соціально – небезпечних хвороб наявність фінансової підтримки з місцевого бюджету це важливий та відповідальний крок міської влади щодо покращення епідемічної ситуації в м. Мелітополі щодо туберкульозу, ВІЛ – інфекції, гепатитів.