Реєстрація заяв осіб з інвалідністю,

законних представників дітей з інвалідністю та недієздатних осіб з інвалідністю для взяття на облік для забезпечення автомобілями

 

УМОВИ:                        

1. Відсутність автомобільного транспортного засобу (крім причепів, напівпричепів), що перебував в експлуатації менш як 10 років.

2. Відсутність придбаного або отриманого в якості гуманітарної допомоги автомобільного транспортного засобу, строк експлуатації якого менше ніж п`ять років, протягом семи років перед взяттям на облік і за час перебування на обліку.

 

ПЕРЕЛІК ДОКУМЕНТІВ:

 1. Заява.
   

 2. Оригінал та копія паспорту громадянина України (для особи з інвалідністю, законного представника недієздатної особи з інвалідністю, дитини з інвалідністю) та  свідоцтва про народження (для дитини з інвалідністю віком до 14 років);

 3. Оригінал та копія довідки МСЕК про групу та причину інвалідності  (для дітей з інвалідністю – медичний висновок);

 4. Оригінал та копія реєстраційного номеру облікової картки платника податків особи з інвалідністю та члена сім`ї, якому передається право користування автомобілем, законного представника недієздатної особи з інвалідністю, дитини з інвалідністю.

 5. Оригінал та копія паспорту громадянина України члена сім`ї, іншої особи, якій передається право користування автомобілем.

 6. Оригінал та копія водійського посвідчення особи з інвалідністю (законного представника недієздатної особи з інвалідністю, дитини з інвалідністю)  або члена сім`ї, іншої особи, якій передається право користування автомобілем.

 7. Медична довідка щодо придатності до керування транспортним засобом на члена сім`ї, іншу особу, якій передається право користування автомобілем  

 8. Довідка про склад сім`ї особи з інвалідністю (дитини з інвалідністю).

 9. Для осіб з інвалідністю І, ІІ і ІІІ групи з числа учасників ліквідації аварії на Чорнобильській АЕС та потерпілих від Чорнобильської катастрофи, щодо яких встановлено причинний зв`язок інвалідності з Чорнобильською катастрофою, а також громадян, які брали участь у ліквідації інших ядерних аварій та випробувань, у військових навчаннях із застосуванням ядерної зброї, - оригінал та копія посвідчення про належність до категорії 1 осіб, що постраждали внаслідок дії зазначених факторів, та медична довідка щодо спроможності особи з інвалідністю керувати автомобілем (для осіб з інвалідністю І і ІІ групи, які забезпечуються автомобілями безоплатно).

 10. Для осіб з інвалідністю від загального захворювання або захворювання, отриманого під час проходження військової служби чи служби в органах внутрішніх справ, державної безпеки, інших військових формувань, з числа осіб, які брали безпосередню участь у бойових діях під час Другої світової війни, - довідка, видана військоматом, інші документи (копія військового квитка  або партизанського квитка), що підтверджують таку участь, посвідчення особи з інвалідністю внаслідок війни;

 11. Для недієздатних осіб з інвалідністю – оригінал та копія рішення суду про визнання особи з інвалідністю недієздатною та оригінал та копія рішення суду про призначення опікуна.

 12. Для малолітніх і неповнолітніх дітей з інвалідністю, позбавлених батьківського піклування, - оригінал та копія рішення (розпорядження) про встановлення опіки та піклування.

 

Після реєстрації заяви особа з інвалідністю (законний представник недієздатної особи з інвалідністю, дитини з інвалідністю) отримує направлення до лікувально-профілактичного закладу для проходження медичного огляду та подальшого направлення до обласної медико-соціальної експертної комісії (облМСЕК) для встановлення наявності в особи з інвалідністю медичних показань для забезпечення автомобілем, а також наявності або відсутності протипоказань до керування ним.

 

ЗАКОНОДАВСТВО:

Постанова Кабінету Міністрів України від 19.07.2006 №999 «Про затвердження Порядку забезпечення осіб з інвалідністю автомобілями» зі змінами, внесеними згідно з Постановою Кабінету Міністрів № 422 від 30.05.2018