Проходження курсу реабілітації в Центрах реабілітації

 

УМОВИ:         

Рекомендації комісії у індивідуальній програмі реабілітації

 

ПЕРЕЛІК ДОКУМЕНТІВ:

1. Заява про направлення до реабілітаційної установи.

2. Оригінал та дві копії довідки МСЕК про встановлення групи інвалідності для осіб з інвалідністю, або довідка ЛКК лікувально-профілактичного закладу для дітей з інвалідністю або дітей віком до двох років (включно), які мають ризик щодо отримання інвалідності.

3. Оригінал та копія індивідуальної програми реабілітації.

4. Оригінал та дві копії пенсійного посвідчення.

5. Оригінал та дві копії паспорту або інший документ, що посвідчує особу.

6. Оригінал та дві копії документ, що підтверджує реєстрацію у Державному реєстрі фізичних осіб – платників податків.

7. Виписки з медичної карти амбулаторного (стаціонарного) хворого (форма 027/о).

 

Для дітей з інвалідністю додатково:

1.  Оригінал та копія довідки з місця мешкання про склад сім’ї.

2. Оригінал та дві копії паспорту та документ, що підтверджує реєстрацію у Державному реєстрі фізичних осіб – платників податків законного представника дитини.

3. Оригінал та дві копії свідоцтва про народження та документ, що підтверджує реєстрацію у Державному реєстрі фізичних осіб – платників податків дитини.

ЗАКОНОДАВСТВО:

Закон України «Про реабілітацію осіб з інвалідністю в Україні»

Закон України «Прооснови соціальної захищеності осіб з інвалідністю в Україні»

Порядок надання інвалідам та дітям – інвалідам і дітям віком до двох років, які належать до групи ризику щодо отримання інвалідності, реабілітаційних послуг», затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 31.01.2007 № 80,

Наказ Міністерства соціальної політики України від 27.09.2018 № 1423 «Про затвердження форм документів щодо направлення окремих категорій осіб на комплексну реабілітацію»

Для забезпечення дитини реабілітаційними заходами одному за рахунок коштів, передбачених у державному бюджеті для здійснення реабілітації дітей з інвалідністю, відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 27.03.2019 № 309 (із змінами згідно з Постановою Кабінету Міністрів України від 04.12.2019  № 994) одному з батьків дитини чи її законному представнику необхідно подати до управління соціального захисту населення заяву про направлення дитини  до реабілітаційної установи у довільній формі із зазначенням  інформації про  вибрану реабілітаційну установу разом з копіями:

  • паспорту громадянина України та (або) свідоцтва про народження, та (або) іншого документа, що посвідчує особу дитини;

  • індивідуальної програми реабілітації, що видана лікарсько-консультативною комісією лікувально-профілактичного закладу;

  • виписки з медичної карти амбулаторного (стаціонарного) хворого (форма 027/о).

Перелік реабілітаційних установ, закладів охорони здоров’я, які здійснюють реабілітаційні заходи для дітей з інвалідністю знаходиться на сайті Фонду соціального захисту інвалідів ispf.gov.ua у розділі – „Реабілітація дітей з інвалідністю”- „Перелік  реабілітаційних установ, закладів охорони здоров`я”.