Форум "Жінки.Мир.Безпека."

25 лютого 2020

 

У м. Запоріжжя відбувся Форум «Жінки. Мир. Безпека», метою якого було висвітлення процесу Резолюції Ради Безпеки ООН 1325 у Запорізькій області та наголошення про необхідність прийняття локальних планів дій, що гарантуватимуть безпечне та якісне життя жінок в громаді. Організатором форуму виступало об’єднання 15 громадських організацій м. Запоріжжя та Запорізької області «Коаліція «Запоріжжя 1325».

До заходу були залучені представники Офісу Урядової уповноваженої з гендерної політики, Департаменту соціального захисту населення Запорізької обласної державної адміністрації та інших органів обласної та місцевої влади, міжнародних та громадських організацій задля обговорень методології розробки, впровадження та моніторингу локальних планів дій в рамках Національного плану дій з виконання Резолюції Ради Безпеки ООН 1325 «Жінки, мир, безпека».

У заході взяла участь начальниця управління соціального захисту населення Мелітопольської міської Ради Запорізької області  Ірина Донець та керівниця благодійного фонду «Все можливо» Олена Овсянікова. Форум відбувся в рамках проєкту  «Рівність заради безпеки», що виконується Українським жіночим фондом за участю інформаційно-консультаційного жіночого центру (Україна) та Центру сприяння рівності (Литовська Республіка).

Додатково до обговорення питань з впровадження політики гендерної рівності у секторі безпеки та оборони Запорізької області долучилися представники управління патрульної поліції у Запорізькій області, мобільної групи з реагування на факти домашнього насильства в м. Запоріжжі ГУНП у Запорізькій області та інші представники.

В рамках форуму були розглянуті презентації з роботи коаліції та пропозиції щодо ефективного впровадження Національного плану дій 1325 на місцевому рівні. Свої презентації підготували ЗБФ «Єдність» за майбутнє», громадська організація «Центр розвитку «Жіночий світ» (м. Запоріжжя), громадська організація «Жінка майбутнього» (м. Бердянськ), благодійний фонд «Все можливо» (м. Мелітополь).