Допомога на дітей, над якими встановлено опіку чи піклування

   Допомога на дітей, над якими встановлено опіку чи піклування, призначається особам, призначеним в установленому законом порядку опікунами чи піклувальниками дітей, які позбавлені батьківського піклування.

 

   Допомога на дітей, над якими встановлено опіку чи піклування, не призначається у разі перебування дитини на повному державному утриманні.

   Якщо дитина, яка перебуває на повному державному утриманні, під час літніх канікул перебуває вдома з опікуном чи піклувальником, зазначена допомога призначається за повні місяці перебування дитини вдома на підставі довідки навчального закладу, про те, що дитина в цей час не перебувала на повному державному утриманні.

 

   Необхідні документи:

   - заява опiкуна чи пiклувальника про призначення допомоги;

   - копія рішення органу опіки та піклування або суду про встановлення опіки чи піклування над дитиною-сиротою або дитиною, позбавленою батьківського піклування;

   - копiї свiдоцтва про народження дитини;

   - довідка про реєстрацію мiсця проживання  дитини та опікуна  чи пiклувальника;

   - довідки про місячні розміри пенсії, аліменти, стипендії, державні допомоги, що одержує на дитину опікун чи піклувальник;

   - медичний висновок про дитину-інваліда віком до 18 років, виданий в установленому МОЗ Порядку.

   

   Допомога на дітей, над якими встановлено опіку чи піклування, надається  у  розмірі,  що  становить різницю між двома прожитковими мінімумами для дитини відповідного віку та розміром призначених пенсії, аліментів, стипендії, державної допомоги.

 

   Відповідальність за достовірність наданої органу соціального захисту населення інформації щодо неодержання аліментів або щодо їх розміру покладається на опікунів чи піклувальників.