УВАГА! Підвищення пенсій з 1 липня 2019 року

Законом України «Про Державний бюджет України на 2019 рік» з 1 липня 2019 року розмір прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, підвищено з 1497,00 грн. до 1564,00 грн.

 

Перерахунку підлягатимуть, зокрема:

  • мінімальні та максимальні розміри пенсій;

  • доплата за понаднормативний стаж, передбачена статтею 28 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» (крім пенсіонерів, які працюють (провадять діяльність, пов’язану з отриманням доходу);

  • надбавка до пенсії за особливі заслуги відповідно до Закону України «Про пенсії за особливі заслуги перед Україною»;   

  • підвищення відповідно до Законів України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» та «Про жертви нацистських переслідувань»;

  • щомісячна державна адресна допомога інвалідам війни та учасникам бойових дій;

  • мінімальна пенсійна виплата особам з інвалідністю, щодо яких встановлено причинний зв’язок інвалідності з Чорнобильською катастрофою та інвалідам з числа учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС;

  • державна соціальна допомога на догляд інвалідам війни;

      . мінімальні пенсії шахтарям;

     

Крім того будуть підвищені надбавки донорам, які мають статус «Почесний донор України» та «Почесний донор СРСР». Розмір цієї надбавки збільшиться з  185,30 грн. до 193,60 грн. Слушно зауважити, що зазначена надбавка визначена на рівні 10 %  від прожиткового мінімуму на одну особу в розрахунку на місяць, який  з 01.07.2017 р. складає 1936,00 грн.;  

Перерахунок пенсії торкнеться тих пенсіонерів, які мають повний стаж. Для жінок - це 30 років, а для чоловіків - 35 років. Повний стаж мають також те пенсіонери, яким пенсія призначена до 1 жовтня 2011 року. Для жінок ці норми відповідають - 20 рокам, для чоловіків - 25 рокам.

 

Тим особам, які отримують пенсійні виплати більші за мінімальні, буде перераховано доплату за понаднормативний стаж, яка визначається у відсотках від прожиткового мінімуму.

 

Розміри підвищення пенсій з 1 липня кожному пенсіонеру визначатимуться в індивідуальному порядку та в залежності від того, яка складова пенсійної виплати перераховуватиметься (доплата за понаднормативний стаж, доплата до мінімального розміру пенсій, підвищення або надбавки).

 

Право на перерахунок пенсії з 1 липня мають лише непрацюючі пенсіонери, тому у разі звільнення або припинення підприємницької діяльності необхідно обов’язково попередити Пенсійний фонд.

 

Працюючим пенсіонерам перерахунок пенсії у зв’язку із збільшенням прожиткового мінімуму здійснюється після звільнення з роботи.

 

Нагадуємо працюючим або тим, які займаються підприємницькою діяльністю, пенсіонерам, про необхідність своєчасного (протягом 10 днів з дня працевлаштування) повідомлення органів Пенсійного фонду України про своє працевлаштування.

Також, згідно із постановою Кабінету Міністрів України від 26.06.2019 № 543 установлено, що з 1 липня 2019 року в разі коли щомісячний розмір пенсійних виплат з урахуванням передбачених законодавством надбавок, підвищень, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги, сум індексації та інших доплат до пенсії (крім пенсії за особливі заслуги перед Україною), в осіб, які отримують пенсію, призначену відповідно до Закону з урахуванням страхового стажу, передбаченого абзацом першим частини першої статті 28 Закону «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», не досягає 2000 гривень, таким особам надається доплата до пенсії у сумі, що не вистачає до зазначеного розміру.

 

Вищезазначені перерахунки будуть проводитись автоматично,

пенсіонерам не потрібно нікуди звертатись чи подавати заяви.