30 липня - Всесвітній день протидії торгівлі людьми

У 2013 році Генеральна Асамблея Організації Об’єднаних Націй проголосила 30 липня Всесвітнім днем протидії торгівлі людьми, зазначивши, що в цей день необхідно підвищувати рівень поінформованості громадян стосовно глобальної проблеми торгівлі людьми і привертати увагу до важкого становища жінок, чоловіків і дітей, які стали жертвами цього злочину, а також заохочувати людей активно допомагати постраждалим і протидіяти торгівлі людьми.

Торгівля людьми - це форма сучасного рабства та порушення прав людини, від якої потерпають чоловіки, жінки та діти, та яка не втрачає актуальності у XXI ст. для жодної країни світу, включаючи Україну. Маніпулюючи бажаннями та намірами людей, їх ошукують та експлуатують.

Відповідно до законодавства, торгівля людьми - здійснення незаконної угоди, об'єктом якої є людина, а так само вербування, переміщення, переховування, передача або одержання людини, вчинені з метою експлуатації, у тому числі сексуальної, з використанням обману, шахрайства, шантажу, уразливого стану людини або із застосуванням чи погрозою застосування насильства, з використанням службового становища або матеріальної чи іншої залежності від іншої особи, що відповідно до Кримінального кодексу України визнаються злочином.

 

          Метою торгівлі людьми може бути:

          трудова експлуатація;

          сексуальна експлуатація,

          використання у проституції та порнобізнесі;

          примусове жебрацтво;

          примусове втягнення у злочинну діяльність;

          примусове вилучення органів;

          продаж дитини;

          сурогатне материнство.

          залучення до збройних конфліктів;

          трансплантація органів;

          усиновлення/удочеріння з метою наживи;

          примусові шлюби;

          дитячий секс-туризм.

 

Якщо ви опинилися у будь-якій з таких ситуацій та стали жертвою торгівлі людьми, ви можете звернутися до:

 

Мелітопольського відділу Головного управління національної поліції (тел. 102, вул. Гетьманська, 83);

відділу у справах сімʼї та дітей управління соціального захисту населення Мелітопольської міської ради Запорізької області (тел. 44-86-80, вул. Осипенко, 96);

Мелітопольського міського центру соціальних служб для сімʼї, дітей та молоді (тел. 42-57-74, 44-85-62, вул. Осипенко, 96);

служби у справах дітей Мелітопольської міської ради Запорізької області (тел. 44-44-84, вул. Осипенко, 96);

Національної «Гарячої лінії» з протидії торгівлі людьми та консультування мігрантів (тел. 0-800-505-501 –  безкоштовно зі стаціонарних телефонів; 527 – безкоштовно для абонентів Київстар, Vodavone, Life)

3f4973cd8ea025c300582d87cb560d96a0059e55