Всеукраїнська акція «16 днів проти насильства» триває

У рамках Всеукраїнської акції «16 днів проти насильства» з 25.11.2021 по 10.12.2021 у м. Мелітополі продовжується проведення заходів, спрямованих на підвищення обізнаності населення у сфері запобігання та протидії домашньому насильству, що підтримуються Фондом ООН у галузі народонаселення (UNFPA)  за проєктом «Міста і громади, вільні від домашнього насильства» (далі – Фонд UNFPA).

Ключовим заходом протягом Всеукраїнської акції «16 днів проти насильства» став інтерактивний перегляд документального фільму «Розірви коло», створеного за  підтримки Фонду UNFPA. Життєві історії двох жінок, кожна з яких змінила своє життя виходячи з кола насильства, розкрили довгий та складний процес їх роботи над собою та своїми відносинами з навколишнім світом. Цей шлях жінки наважились пройти заради себе та своїх дітей. Перегляду фільму передувало відеозвернення від представника UNFPA Україна Хайме Надаля та Почесного посла UNFPA Україна Марії Єфросиніної, яка є авторкою ідеї фільму. Демонстрація фільму відбувалася в різних локаціях міста з 6 по 8 грудня із залученням представників виконавчих органів міської ради, суб’єктів, що працюють у сфері запобігання та протидії домашньому насильству, громадських організацій, що опікуються цими питаннями. Посилену увагу цій події приділила також Ірина Рудакова, перша заступниця міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради, координаторка з питань здійснення заходів у сфері запобігання та протидії домашньому насильству та насильству з ознакою статі у м. Мелітополі, яка після перегляду фільму у процесі обговорення акцентувала необхідність зосередження зусиль на поширенні нульової толерантності у мешканців міста до всіх проявів насильства. 

07.12.2021-08.12.2021 Фондом UNFPA було організовано семінар-тренінг «Роль і завдання поліції в місцевій системі запобігання та протидії домашньому насильству» для представників Мелітопольського районного управління поліції ГУНП в Запорізькій області.

У ході проведення заходу учасники були ознайомлені зі створеною у м. Мелітополі системою запобігання та протидії домашньому насильству; розглянули проблемні питання, що знижують ефективність захисту у діяльності різних підрозділів поліції, залучених до реагування на факти домашнього насильства, надання допомоги постраждалим та перенаправлення їх до спеціалізованих служб підтримки.

Крім того, учасники семінару разом з представниками Фонду відвідали Притулок для осіб, які постраждали від домашнього насильства та/або насильства за ознакою статі, що працює на базі КНП «Центр надання соціальних послуг та медичної реабілітації» Мелітопольської міської ради Запорізької області, та ознайомилися з роботою зазначеної спеціалізованої служби підтримки.

Також 08.12.2021 у КНП «Центр надання соціальних послуг та медичної реабілітації», відбулася презентація діяльності новоствореної служби первинного соціально-психологічного консультування осіб, які постраждали від домашнього насильства та/або насильства за ознакою статі. Ремонтні роботи на створення цієї консультаційної служби були фінансово забезпечені завдяки отриманій субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам у сумі  362,0 тис. грн.

Метою  роботи зазначеної служби є надання первинної консультації та підтримки, що сприятимуть ефективному розв’язанню проблем самою постраждалою особою. У ході роботи спеціалістами вже було надано 29 соціальних послуг, з них: 2 сім’ї отримали послуги соціальної профілактики, 6 - соціального супроводу, 21 родина – послуги консультування.  Переважна кількість клієнтів зверталася  з приводу психологічного насильства (21 звернення), менший показник - щодо фізичного (5 звернень) та економічного (3 звернення) насильства.

Отримати психологічну підтримку та консультації спеціалістів зазначеної служби постраждалі особи  можуть за адресою: вул. Вакуленчука, 30, м. Мелітополь, конт. тел. 0673722100, (0619) 49 00 22.