16 днів проти насилля

Долучись до міжнародної акції

24 лютого 2020

Щорічно в Україні з 25 листопада по 10 грудня проводиться Всеукраїнська акція «16 днів проти насильства», яка з 1991 року підтримується міжнародною спільнотою. 

У м. Мелітополі зазначена акція стартує з 25 листопада в Міжнародний день боротьби за ліквідацію насильства над жінками.

Основними завданнями цієї акції є:

  • привернення уваги громадськості до актуальних для українського суспільства проблем подолання домашнього насильства, протидії торгівлі людьми, жорстокого поводження з дітьми, гендерного насильства та забезпечення рівних прав жінок і чоловіків;

  • активізація партнерського руху органів державної влади, державних закладів, громадських організацій щодо викорінення домашнього насильства.

Дати початку та завершення Кампанії вибрані не випадково. Вони створюють символічний ланцюжок, поєднуючи заходи проти насильства стосовно жінок та дії щодо захисту прав людини, підкреслюючи, що будь-які прояви насильства над людиною, незалежно від її статі, є порушенням прав людини.

Шістнадцятиденний період кампанії охоплює наступні важливі дати:

  • 25 листопада - Міжнародний день боротьби за ліквідацію насильства над жінками

  • 1 грудня - Всесвітній  день боротьби зі СНІДом

  • 2 грудня - Міжнародний день боротьби за скасування рабства

  • 3 грудня - Міжнародний день людей з обмеженими и можливостями

  • 5 грудня - Міжнародний день волонтера

  • 6 грудня - Вшанування пам’яті студенток, розстріляних у Монреалі

  • 10 грудня - Міжнародний день захисту прав людини

З метою підвищення обізнаності населення з питань запобігання та протидії домашньому та гендернообумовленому насильству, формування свідомості всіх верств населення  щодо нетерпимого ставлення до цього прояву розпорядженням міського голови від 16.11.2020 № 321-р затверджено План заходів щодо участі у Всеукраїнській акції «16 днів проти насильства», у реалізації якого візьмуть участь: управління соціального захисту населення, Мелітопольський міський центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, служба у справах дітей, відділ охорони здоров’я, управління освіти, заклади загальної середньої освіти, позашкільні заклади міста, Мелітопольський міський відділ поліції, Благодійна організація «Благодійний  фонд «Все можливо», Запорізька обласна жіноча організація «Ми жінки», а також координаторка Благодійної організації «Позитивні жінки» в Запорізькій області.