Фонд житла для тимчасового проживання внутрішньо переміщених осіб поповнюється

25 листопада 2020

В рамках реалізації субпроєкту Українського Фонду Соціальних Інвестицій «Створення житлових умов для ВПО в м. Мелітополь по вул.Брів-ла-Гайярд,6, Запорізька область (квартири для тимчасового проживання ВПО)» за підтримки Уряду Німеччини проводяться роботи з реконструкції нежитлових приміщень в житлові для тимчасового проживання внутрішньо переміщених осіб (далі –ВПО).

Після здачі в експлуатацію об’єкту, відповідно до субпроєкту, фонд житла для тимчасового проживання ВПО у місті Мелітополі поповниться на4 квартири: одну – однокімнатнута три – двокімнатні.

Планується, що новорічні свята майбутні жителі зможуть відзначити вже у нових помешканнях.

Для визначення осіб з числа ВПО, які відповідно до заяв про надання житла для тимчасового проживаннязнаходяться на квартирному обліку у місті Мелітополі, та стануть першими мешканцями в тимчасовому житлі квартирного типу за адресою: вул.Брів-ла-Гайярд,6, 18.11.2020було проведено засідання Комісії з обліку внутрішньо переміщених осіб та надання житлових приміщень для тимчасового проживання внутрішньо переміщених осіб у м. Мелітополі (далі – Комісія).

Керуючись вимогамипостанови Кабінету Міністрів України від 26.06.2019 № 582 «Про затвердження Порядку формування фондів житла для тимчасового проживання внутрішньо переміщених осіб і Порядку надання в тимчасове користування житлових приміщень з фондів житла для тимчасового проживання внутрішньо переміщених осіб», Комісія за бальною системою визначала пріоритетність надання квартир з фонду житла для тимчасового проживання ВПО з урахуванням критеріїв їх вразливості.

Члени Комісії перевірили облікові справи всіх  осіб, які перебувають на квартирному обліку ВПО,  у тому числі копії документів, що підтверджують підстави пріоритетності в наданні ВПО житла з фонду житла для тимчасового проживання та виставили відповідні бали.

За підсумком підрахунку балів були визначені претенденти, які отримали найбільшу кількість балів, а саме – 39,37 та 35 балів,і таким чиномїм будуть надані у тимчасове користування двохкімнатні квартири за адресою: вул. Брів-ла-Гайярд, 6.

Особливою умовою Українського Фонду Соціальних Інвестицій за зазначеним субпроєктом було надання житла для осібз інвалідністю, які потребують спеціального обладнання для пересування.

 

У під'їзді будинку для однокімнатної квартири передбачено встановлення  відкидного пандусу (підіймальної платформи), необхідного для пересування людей з числа маломобільних груп населення. Враховуючи, що на квартирному обліку ВПО у місті перебуває тільки одна особа з інвалідністю, яка має проблеми з опорно-руховим апаратом, Комісія вирішила за можливе надати однокімнатну квартиру у тимчасове користування  такій особі з кількістю балів -  25.

Після отримання ордерівна житло мешканцям нових квартир згідно з чинним законодавством буде запропоновано укласти Договори користування  житловим приміщенням з фонду житла для тимчасового проживання  внутрішньо переміщених осіб у м. Мелітополістроком на 1 рік. Кожного року особа/сім'я може претендувати на продовження дії Договору. В той же час, при істотній зміні обставин, що надали пріоритетність родині в заселенні,  тимчасове житло може бути звільнено для заселення інших ВПОз урахуванням критеріїв їх вразливості.

В рамках Проєкту «Сприяння розвитку соціальної інфраструктури. УФСІ VI»у місті ремонтується ще один об’єкт по вул. Бєляєва, 16, де в наступному році планується облаштовувати квартири ще для 24 родин ВПО.

З питань поселення у квартири та гуртожитки, що є житлом для тимчасового проживання ВПО, потрібно звертатись до Департаменту реєстраційних послуг за адресою:

м. Мелітополь, вул. Михайла Грушевського, 27, кабінет 6.

Тел. (0619) 425036.

Контактна особа: Седляр Світлана Валеріївна.

Години роботи: понеділок-четвер з 8:00 год. до 17:00 год., п'ятниця з 08:00 год до 15:45 год., обід з 12:00 год. до 12:45 год.