Нагадування для отримувачів житлових субсидій

28 січня 2021

У зв’язку з тривалістю осінньо-зимового періоду 2020/2021 років під час процесу трансформації та укрупнення районів в умовах встановлення Урядом карантину та запровадження протиепідемічних заходів з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби СОУЮ-19, спричиненої коронавірусом 8АЯ8-СоУ-2 для забезпечення прийняття від громадян документів, необхідних для призначення та надання населенню житлових субсидій повідомляємо наступне.

Головним механізмом забезпечення соціального захисту населення при оплаті житлово-комунальних послуг є програма житлових субсидій, яка діє в Україні вже понад 25 років.

Завдяки програмі житлових субсидій малозабезпечені громадяни оплачують не повну вартість житлово-комунальних послуг, а лише частину платежу, яка залежить від розміру середньомісячного сукупного доходу домогосподарства в розрахунку на одну особу. Що менші доходи домогосподарства, то меншою є частка обов’язкової плати за житлово- комунальні послуги.

Відповідно до норм Положення про порядок призначення житлових субсидій, затвердженого постановою Кабінету Міністрів Укрдни від 21.10.1995 № 848 «Про спрощення порядку надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива» (зі змінами) (далі - Положення), житлова субсидія призначається за наявності різниці між розміром плати за житлово-комунальні послуги в межах соціальної норми житла, соціальних нормативів користування житлово-комунальними послугами і розміром обов’язкового відсотка платежу, визначеного в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

Пунктом 9 Положення передбачено, що призначення житлових субсидій та контроль за їх цільовим використанням здійснюється структурними підрозділами з питань соціального захисту населення районних, виконавчих органів міських, районних у містах (у разі їх створення) рад (далі - структурні підрозділи з питань соціального захисту населення).

Для призначення житлової субсидії особа подає до органу соціального захисту населення заяву про призначення та надання житлової субсидії у грошовій формі та декларацію про доходи і витрати осіб, які звернулися за призначенням житлової субсидії, за встановленими формами.

Для оформлення житлової субсидії можна скористатися електронними сервісами:

сайт Мінсоцполітики www.msp.gov.ua;

сайт УСЗН (кнопка переходу на сайт Мінсоцполітики) www.uszn-mlt.com.

Документи можна надіслати поштою за адресою:

УСЗН, просп. Богдана Хмельницького, 68А, м. Мелітополь, 72311.

В адміністративній будівлі УСЗН та у відділах прийому встановлено скриньки для безконтактного подання документів.

Консультації щодо субсидії надаються за телефонами:

42-83-28 («гаряча лінія» УСЗН);

42-83-27 (просп. Богдана Хмельницького, 87);

42-40-60 (вул. Бєляєва, 18);

5-04-03 (вул. Гризодубової, 44);

7-12-22 (вул. Гагаріна, 1).

До відома, в опавлювалювальному сезоні  2020-2021 років 13152 домогосподарств м. Мелітополя отримують житлову субсидію.