Інформація про призначення субсидій з листопада 2021

Урядом 15.11.2021 прийнято постанову № 1184 «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України», якою внесено зміни у Положення про порядок призначення житлових субсидій. Зміни  надають можливість отримати субсидію у випадках коли субсидія  не призначалася.

Відповідно до змін при визначенні права на призначення субсидії не враховуються:

  - мотоцикли, вартість яких на дату набуття права власності не перевищує чотирьох  розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої на 1 січня року, з якого призначається субсидія (у 2021 році – 24000 грн), самостійно зібрані транспортні засоби;

  - житло, отримане або придбане за рахунок державного чи місцевого бюджету;

  - наявність більше одного житлового приміщення (квартири, будинку), якщо на нього оформлено спадщину, та якщо жодне із житлових приміщень, яке перебуває у власності, не здається в оренду, що підтверджується актом обстеження матеріально-побутових умов домогосподарства.

Зазначеною постановою збільшена загальна сума  простроченої понад три місяці заборгованості з оплати  житлово–комунальних послуг з 20 до 40 неоподаткованих мінімумів доходів громадян (з 340 грн до 680 грн).

Також передбачено, що у разі купівлі квартири (будинку) протягом шести місяців після продажу іншої квартири (будинку), що були єдиним житловим приміщенням у власності особи, на підставі підтвердних документів, доходи від такого продажу не враховуються у сукупний дохід домогосподарства.

Найсуттєвіші зміни стосуються питання щодо призначення субсидії  домогосподарствам, у складі яких є зареєстровані члени домогосподарства, які фактично не проживають за зареєстрованим місцем проживання.

На визначення права на призначення субсидії таким домогосподарствам не впливають матеріальний та майновий стан членів домогосподарства, які фактично не проживають за зареєстрованим місцем проживання:

- наявність транспортного засобу  з року випуску якого минуло менше   п’яти років та  більше ніж один транспортний засіб молодше 15 років;

-  відсутність доходів та сплати ЕСВ; перебування за кордоном більше 60 днів;

- купівля на суму більше 50 тис. грн;

- наявність заборгованості по сплаті аліментів понад 3 місяці;

- наявність депозиту більше 100 тис. грн.

Фактором, що унеможливлює надання субсидії вищезазначеним домогосподарствам, залишилася  наявність у  власності будь-кого із складу домогосподарства або у члена сім’ї особи із складу домогосподарства більше одного житлового приміщення, квартири чи будинку.