“Ми повинні піднімати образ ветерана, а не закидувати його пільгами”: урядовці та політики обговорили Стратегію держпідтримки ветеранського бізнесу

1.png

27 квітня у м. Києві за ініціативи ГО “Повернись живим” відбувся Форум підтримки ветеранського підприємництва, де було презентовано Стратегію державної підтримки бізнесу ветеранів. До обговорення Стратегії та того, як розвиток ветеранського підприємництва вплине на економіку країни, долучилися представники бізнесу, політичних фракцій, урядовці, експерти та ветерани.

Наразі в Україні питання реабілітації ветеранів та їхньої реінтеграції у цивільне життя приділяється недостатньо уваги, а існуючі програми не можна назвати ефективними. Це можна пояснити тим, що бойові дії досі тривають, а країна продовжує боротися з наслідками соціально-політичних та економічних криз. В 2020 році до глобальних викликів додалася ще й пандемія коронавірусної хвороби COVID-19.

Щоб привернути увагу уряду та суспільства до проблеми адаптації ветеранів війни, ГО “Повернись живим” (м. Київ) провела дослідження, яке систематизувало досвід України й інших країн та визначило актуальні потреби українських ветеранів, а також запропонували методи, які допоможуть їх вирішити.

У ході дослідження було виявлено основні проблеми ветеранів-підприємців, такі як: недостатність фінансів, відсутність навчання підприємницькій діяльності та менторської підтримки, відсутність інформації про податкові пільги, які вони можуть отримати. Таким чином було визначено 7 основних напрямків, в яких варто рухатися задля розвитку ветеранського підприємництва в Україні, які включають створення інструментів фінансування ветеранського бізнесу, освітніх можливостей для ветеранів, координацію з місцевими органами влади та покращення образу ветерана у суспільстві.”

2.png

Разом із Стратегією на “Форумі підтримки ветеранського бізнесу” було представлено першу Асоціацію підприємців-ветеранів АТО — ком’юніті, завдяки якій ветерани мають можливість реалізуватися у великому бізнесі, отримати фінансування для свого бізнесу, освітні можливості та підтримку від менторів.

На Форумі також була представлена  Всеукраїнська менторська платформа підтримки підприємництва для ветеранів, де ментори, зокрема й з провідних бізнес-шкіл України,

надаватимуть спеціалізовану бізнес-освіту, допомагаючи підприємцям розвинути власну справу та уникнути можливих проблем та ризиків.

Більш детально з інформацією можна ознайомитись за посиланням: https://savelife.in.ua/ua/povernys-zhyvym-proviv-forum-pidtrymky-veteranskogo-biznesu/