Скажемо насиллю – «НІ»

Щорічно в Україні з 25 листопада по 10 грудня проводиться Всеукраїнська акція «16 днів проти насильства», яка з 1991 року підтримується міжнародною спільнотою. 

Основними завданнями цієї акції є привернення уваги громадськості до актуальних для українського суспільства проблем подолання домашнього насильства, протидії торгівлі людьми, жорстокого поводження з дітьми, гендерного насильства та забезпечення рівних прав жінок і чоловіків.

Дати початку та завершення Кампанії вибрані не випадково. Вони створюють символічний ланцюжок, поєднуючи заходи проти насильства стосовно жінок та дії щодо захисту прав людини, підкреслюючи, що будь-які прояви насильства над людиною, незалежно від її статі, є порушенням прав людини.

Шістнадцятиденний період кампанії охоплює наступні важливі дати:

25 листопада - Міжнародний день боротьби за ліквідацію насильства над жінками

1 грудня - Всесвітній  день боротьби зі СНІДом

2 грудня - Міжнародний день боротьби за скасування рабства

3 грудня - Міжнародний день людей з обмеженими  фізичними можливостями

5 грудня - Міжнародний день волонтера

6 грудня - Вшанування пам’яті студенток, розстріляних у Монреалі

10 грудня - Міжнародний день захисту прав людини

Цього року у м. Мелітополі заходи до зазначеної акції проходять за підтримки Фонду ООН у галузі народонаселення у рамках проєкту «Міста і громади, вільні від домашнього насильства».

У день старту кампанії, 25 листопада, у місті проведено символічний захід «Створення унікального маніфесту проти домашнього насильства», за участю всіх субʼєктів взаємодії, що працюють у цій сфері у м. Мелітополі, та небайдужих мешканців міста.

На помаранчевому банері, який було встановлено на площі біля Мелітопольського коледжу ТДАТУ, учасники мали змогу  написати свої меседжі проти домашнього насильства, побажання постраждалим і заклики щодо викорінення цієї проблеми, а також отримати друковану продукцію профілактичного спрямування.

Упродовж акції всім бажаючим було запропоновано зробити світлину для своїх соціальних мереж на фоні банеру та  опублікувати фото з хештегом #Мелітополь_проти_насильства  і @rozirvykolo

Таким чином, самі містяни стали творцями майбутньої зовнішньої соціальної реклами проти домашнього насильства у м. Мелітополі.