Працюй вільно!

Одне із завдань держави – це повноцінне працевлаштуванні людей з інвалідністю на гідно оплачувані робочі місця.

В Україні започатковано пілотний проєкт «Працюй вільно», який реалізується за спільною ініціативою Міністерства соціальної політики України та громадської організації «Громадський рух «Соціальна єдність» за підтримки Ради Європи.

Проект впроваджується на базі спеціально створеного національного соціального порталу «Вільно», який стане комунікаційним майданчиком, де люди з інвалідністю зможуть знайти роботу за вподобанням, а роботодавці  – проводити співбесіди в режимі онлайн, за потреби – із сурдоперекладом, та знаходити кваліфікованих працівників.

Портал має три основних складові: навчання, працевлаштування, інтерактивна мапа доступності закладів та установ.

Робота такого майданчика передбачатиме:

навчання або підвищення кваліфікації під потреби конкретних роботодавців;

навчання представників роботодавців та бізнес-асоціацій особливостям організації праці людей з інвалідністю для забезпечення максимальної ефективності виконання ними трудових обов’язків.

Також в рамках проєкту працюватимуть програми адаптації навичок кандидата до вимог роботодавця. Пройшовши короткий навчальний курс, людина отримає мінімальний обсяг знань, достатній для початку роботи на новому місці.

У межах ініціативи «Працюй вільно» Міністерство соціальної політики України анонсувало низку заходів мотивації для роботодавців, які плануються до впровадження.

 

Серед головних стимулів:

оплачувані контракти з роботодавцями на навчання та стажування людей з інвалідністю на робочому місті;

компенсації роботодавцю протягом 2 років з моменту працевлаштування зарплати, податків та соціальних внесків, сплачених за працюючу людину з інвалідністю, у розмірі 50-100% фактичних витрат у залежності від ступеню інвалідності працівника;

розвиток програми надомної праці людей з інвалідністю в інтересах бюджетних закладів.

Зазначена ініціатива - це місце, де об’єднаються люди, що мають потребу, з тими, хто небайдужий та має можливість допомогти.

Сподіваємось новації призведуть до збільшення людей з різними формами інвалідності, які знайдуть роботу, отримують можливість навчатися та підвищувати кваліфікацію, матимуть цілодобовий доступ до інтерактивної мапи, з позначенням установ, що адаптовані під їх потреби.

Більш детально з інформацією можна ознайомитись на офіційному веб-сайті Міністерства соціальної політики України за посиланням https://www.msp.gov.ua/content/pracyuy-vilno.html або на національному соціальному порталі «Вільно» за посиланням https://vilno.org/about