Перевіряємо правильність призначення пенсії, відповідаємо на запитання

    Протягом першого півріччя 2020 року спеціалістами відділу нагляду за призначенням (перерахунку) та виплатою пенсій управління соціального захисту населення Мелітопольської міської ради Запорізької області було перевірено правильність:

- призначення пенсій 265 пенсійних справ;

- перерахунку пенсій 1471 пенсійна справа.

    За результатами перевірок виявлено 6 випадків порушень пенсійного законодавства. Із них 2 – при призначенні, 3 - при перерахунках, та 1 - порушення при виплаті пенсії, що призвело  до недоплати пенсій на загальну суму 2853,05 грн.

   Порушення, виявлені при перевірках правильності обчислення пенсії, що допускаються при застосуванні норм Закону України від 09.07.2003        № 1058-IV «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», зокрема в частині:

- зарахування до стажу роботи періодів, що підтверджено документами;

- постійного контролю за правильністю застосування показників середньої заробітної плати по Україні;

- визначення більш доцільного варіанту обчислення заробітної плати для призначення пенсії;

- правильності визначення дати настання права на перерахунок пенсії.

    Спеціалістами відділу протягом півріччя надано 47 відповідей на звернення громадян, щодо правильності призначення та перерахунку пенсій.

     Також перевірено правильність виплат пенсій, а саме:  2077 виплатних рахунків пенсійних справ.

    Спеціалістами відділу постійно забезпечується виконання вимог законодавства щодо здійснення нагляду за дотриманням норм законодавства у сфері пенсійного забезпечення та організації здійснення перевірки пенсійних справ.

  Також постійно проводяться консультації громадян зі спірних питань стосовно призначення, перерахунку та виплат пенсій.

  Нагадуємо, у разі виникнення питань щодо правильності призначення, перерахунку або виплати пенсій, Ви можете звернутись до відділу нагляду за призначенням (перерахунку) та виплатою пенсій управління соціального захисту населення Мелітопольської міської ради, який знаходиться за адресою:

м. Мелітополь, вул. Бєляєва, буд. 18, телефон 42-40-50.