Монетизація одноразової  натуральної допомоги «пакунок малюка»

Постановою Кабінету Міністрів України від 29.07.2020 № 744 «Деякі питання реалізації пілотного проекту з монетизації одноразової натуральної допомоги «пакунок малюка» було затверджено Порядок та умови реалізації пілотного проекту з монетизації одноразової натуральної допомоги «пакунок малюка», який передбачає у 2020 - 2023 роках перерахування грошової компенсації вартості одноразової натуральної допомоги “пакунок малюка” батькам, у яких народилася дитина, а в разі їх відсутності - патронатним вихователям, прийомним батькам, батькам-вихователям, опікунам новонародженої дитини на поточний рахунок із спеціальним режимом використання (далі - спеціальний рахунок), відкритий в АТ КБ “ПриватБанк”

Розмір грошової компенсації вартості одноразової натуральної допомоги «пакунок малюка» становить не менш як три розміри прожиткового мінімуму для дітей віком до шести років, установленого законом на дату подання заяви про призначення грошової компенсації вартості одноразової натуральної допомоги «пакунок малюка».

Виплата грошової компенсації проводиться у грошовій безготівковій формі шляхом перерахування коштів на спеціальний рахунок отримувача.

Грошова компенсація призначається, якщо звернення за нею надійшло не пізніше ніж через 12 місяців з дня народження дитини.

Іноземці або особи без громадянства, які мають право на тимчасове проживання на території України, мають право звернутися за грошовою компенсацією не пізніше ніж за три місяці до закінчення строку дії посвідки на тимчасове проживання.

Для призначення компенсації отримувач подає заяву та необхідні документи у паперовій формі адміністраторам ЦНАП, надсилає поштою до структурного підрозділу з питань соціального захисту населення або у електронній формі з накладанням електронного підпису.

Грошова компенсація є одноразовою виплатою на кожну живонароджену дитину для придбання дитячих товарів - засобів догляду за дітьми та дитячих засобів гігієни, зокрема підгузків, серветок; дитячого одягу та взуття; дитячого харчування; дитячого посуду; дитячих іграшок; текстилю для дітей, у тому числі рушників, ковдр; дитячих ходунків, дитячих колясок, дитячих ванночок для купання. Ознайомитися з закладами торгівлі, які реалізують товари, можна офіційному веб-сайті Нацсоцслужби https://pakunok-malyuka.ioc.gov.ua/outletaddresses.

Грошова компенсація не виплачується у разі:

відмови від новонародженої дитини;

відбування матір’ю покарання у місцях позбавлення волі та подальшого перебування новонародженої дитини в будинку дитини при установі виконання покарань;

смерті новонародженої дитини в пологовому будинку;

отримання одноразової натуральної допомоги “пакунок малюка”.