«Міста, вільні від домашнього насильства»

9 березня 2021

З 10 до 25 березня 2021 року на базі Мелітопольського міського краєзнавчого музею відбудеться виставка-фотопроєкт «Небезмежність», спрямована на привернення суспільної уваги до проблеми гендернообумовленого насильства.

Місто Мелітополь стало першим містом у Запорізькій області та четвертим містом в Україні, до якого завітала виставка #Небезмежність – фотопроєкт, створений за підтримки Фонду ООН у галузі народонаселення, що обʼєднав 14 історій жінок з різних міст нашої країни, які зазнали сексуальних домагань у громадських місцях.

З 2020 року місто Мелітополь є також містом-партнером Фонду ООН у галузі народонаселення за проєктом «Міста, вільні від домашнього насильства».

«Не без меж» - саме від цього походить назва проєкту, де кожна історія різна, але всі вони залишили слід у памʼяті героїнь, завдавши непоправної психологічної шкоди. Тріщини на склі, через які зроблені світлини, символізують порушення особистих меж.

Найбільш всього кривдники бояться уваги, розголосу, тому ця виставка, цей суспільний діалог є одним з кроків подолання цього явища.

Ще одним поштовхом до створення виставки  було національне опитування за даними якого 42% жінок зазнали сексуальних домагань у публічних місцях. Майже половина жертв не звертається за допомогою чи не намагаються притягнути порушника до відповідальності.

Зазначений фотопроєкт створено у межах інформаційної кампанії UNFPA Ukraine «Розірви коло» за підтримки уряду Великої Британії.