«Міста, вільні від домашнього насильства»

Фото 2.jpg

З 21 по 24 вересня в Одесі проходив 4-денний навчальний модуль для майбутніх фахівців із розбудови системи запобігання і протидії домашньому насильству на рівні муніципалітетів у рамках проєкту «Міста, вільні від домашнього насильства», який реалізується  Фондом  ООН у галузі народонаселення (UNFPA) в Україні.

Це другий з чотирьох модулів навчального курсу з підготовки експертів– консультантів у рамках зазначеного проєкту.

Від м. Мелітополя у навчанні брали участь Воловик Олена, провідний спеціаліст відділу у справах сім’ї та дітей управління соціального захисту населення Мелітопольської міської ради Запорізької області та Калачова Юлія, фахівець із соціальної роботи Мелітопольського міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді.

Під час заходу учасники вивчали необхідні аспекти розбудови локальних систем запобігання і протидії домашньому насильству, зокрема, координацію, міжвідомчу взаємодію та реагування у сфері надання послуг постраждалим від домашнього насильства та насильства за ознакою статі.

Крім того, майбутні експерти зустрілись з представниками Одеської міської ради та Одеського міськвиконкому,ознайомились з їх досвідом роботи щодо впровадження нових механізмів запобігання та протидії домашньому та гендернообумовленому насильству, а також відвідали:

Одеський міський денний центр «Розвірви коло» для осіб, які постраждали від домашнього насильства;

Центр по роботі із кривдниками при Одеському міському центрі соціальних служб;

Центр «Софія» для жінок з дітьми, постраждалих від домашнього насильства громадської організації «Громадський Рух «Віра, Надія, Любов»;

кімнату, дружню до опитування дитини.

Олена Воловик відзначила, що окрім насиченої програми та фахового викладання матеріалу тренерами дуже корисним було спілкування та обмін найкращими практиками з колегами-учасниками, які мають позитивний досвід у цій сфері.

Фото 1.jpg
Фото 3.jpg