До Міжнародного дня людей з інвалідністю

Управлінням соціального захисту населення Мелітопольської міської ради Запорізької області, в рамках виконання покладених функцій, протягом звітного періоду виконувалися завдання та зобов’язання, націлені на підтримку та допомогу  осіб з особливими потребами, покращення умов їх життя, забезпечення потреб та гарантування  їм доступних і якісних послуг.

Станом на 01.12.2021 управлінням соціального захисту населення Мелітопольської міської ради Запорізької області відповідно до Закону України «Про державну соціальну допомогу особам з інвалідністю з дитинства та дітям з інвалідністю» за рахунок коштів державного бюджету виплачено допомогу 1464 особам на загальну суму 39285,8 тис.грн. Відповідно до Закону України «Про державну допомогу особам, які не мають права на пенсію, та особам з інвалідністю» виплачено допомогу 772 особам на загальну суму 15200,4 тис.грн.

В рамках Цільової програми соціальної підтримки населення Запорізької області «Назустріч людям» на 2020-2024 роки за рахунок коштів обласного бюджету були здійснені наступні виплати:

  • Адресна грошова допомога (раз на рік) особам з інвалідністю і дітям з інвалідністю, які знаходяться на програмному гемодіалізі в розмірі, що не перевищує 50 % прожиткового мінімуму на момент звернення для відповідної категорії громадян та особам з інвалідністю І групи підгрупи «А» у розмірі 100 % прожиткового мінімуму на момент звернення отримали 34 особи на загальну суму 30,71 тис.грн.

  • Щомісячна допомога особам з інвалідністю внаслідок війни, статус яким встановлено за безпосередню участь у зоні проведення АТО/ООС отримали 30 осіб на суму 198 800 грн.

  • Щорічна адресна грошова допомога в розмірі 500 грн. до Дня захисника України (14 жовтня) постраждалим учасникам Революції Гідності, особам з інвалідністю та учасникам бойових дій на територіях проведення АТО/ООС отримали 30 осіб на суму 15 000 грн., крім того:

  •   Прийнято заяви від 361 особи щодо забезпечення технічними та іншими засобами реабілітації.

  • Укладено 49 договорів на загальну суму 1091,99 тис.грн. на забезпечення 322 технічними та іншими засобами реабілітації, компенсацію виплачено за самостійно придбані технічні засоби реабілітації 4 особам на загальну суму  13,01 тис.грн.

  • Направлено 69 осіб на санаторно-курортне лікування на загальну суму 714,32 тис.грн, компенсація за невикористані санаторно-курортні путівки виплачена 43 чол. на загальну суму 21,36 тис.грн.

  • Надано матеріальну допомогу 16 чол. на суму 16,6 тис.грн.

  • Надано грошову компенсацію на бензин, ремонт та транспортне обслуговування  91 чол. на загальну суму 42,76 тис.грн.

  • Оформлено документи на 6 осіб з інвалідністю до комунальної установи «Обласний центр комплексної реабілітації осіб з інвалідністю» Запорізької обласної ради.

  • Направлено 27 дітей з інвалідністю для проходження курсу реабілітації у реабілітаційних установах по території України на загальну суму 581,84 тис. грн.

Другий рік поспіль управлінням соціального захисту населення Мелітопольської міської ради Запорізької області для громадських об’єднань осіб з інвалідністю проводиться конкурс з визначення проєктів, розроблених громадськими об’єднаннями осіб з інвалідністю, для виконання (реалізації) яких надається фінансова підтримка за рахунок коштів місцевого бюджету м. Мелітополя. На 2021 рік виділено фінансування на загальну суму 200,00 тис.грн., на  2022 рік також передбачено 200,0 тис.грн. Переможцем Конкурсу на фінансування у 2021 році за рахунок коштів місцевого бюджету   м. Мелітополя стала громадська організація Мелітопольське міське товариство інвалідів Запорізького обласного об’єднання «Союз організації інвалідів України».