Мінсоцполітики розпочав реалізацію пілотного проєкту по монетизації одноразової натуральної допомоги «пакунок малюка»

foto.jpg

Урядом прийнято постанову від 29.07.2020 № 744, якою передбачено розпочати з 1 вересня реалізацію пілотного проєкту «Монетизація одноразової натуральної допомоги «пакунок малюка» у 2020–2021 роках».

Для отримання грошової компенсаційної виплати замість натуральної допомоги «пакунок малюка» у розмірі 5 тисяч гривень батькам дитини, яка народилася у 2020 році, необхідно у ПриватБанку відкрити рахунок із спеціальним режимом використання.

Після цього протягом 12 місяців з дати народження дитини необхідно звернутися до відділів прийому громадян управління соціального захисту населення Мелітопольської міської ради Запорізької області.

До заяви необхідно надати довідку з пологового будинку про неотримання  «пакунку малюка» у натуральній формі, копію свідоцтва про народження дитини, копію ідентифікаційного коду та реквізити спецрахунку.

Батьки мають право протягом року з моменту зарахування на картку самостійно використовувати призначену грошову компенсацію у безготівковій формі на придбання дитячих товарів (засоби догляду за дітьми та дитячі засоби гігієни: підгузки, серветки; дитячий одяг та взуття; дитяче харчування; дитячий посуд; дитячі іграшки; текстиль для дітей, у тому числі рушники, ковдри) і товарів для породіллі (прокладки для лактації; прокладки післяпологові).

Важливо зазначити, що придбати товари за спецкарткою можливо буде тільки в тих закладах торгівлі, які долучаться до публічного договору Міністерства соціальної політики України про реалізацію пілотного проєкту.

Фінансування з державного бюджету грошової компенсаційної виплати замість натуральної допомоги «пакунок малюка» буде забезпечено Міністерством соціальної політики України після остаточного доопрацювання програмного устаткування.