Мелітополь – простір, вільний від домашнього насильства

Щороку в усіх країнах проводиться кампанія «16 днів активізму проти гендерно зумовленого насильства», яка починається 25 листопада, з Міжнародного дня ліквідації насильства щодо жінок, і триває до 10 грудня, Дня прав людини. Її розпочали активісти першого Інституту глобального лідерства жінок у 1991 році, а Центр глобального лідерства жінок щорічно координує її. Кампанія консолідує людей та організації в усьому світі та закликає до запобігання та викорінення насильства щодо жінок та дівчат.

Цього року з нагоди зазначеної акції та в рамках участі м. Мелітополі у проєкті «Міста і громади, вільні від домашнього насильства» за підтримки Фонду ООН у галузі народонаселення планується проведення символічного заходу «Створення унікального маніфесту проти домашнього насильства» за участю всіх субʼєктів взаємодії, що працюють у цій сфері у м. Мелітополі, та небайдужих мешканців міста.

25 листопада з 12.00 на площі біля Мелітопольського коледжу ТДАТУ буде встановлено помаранчевий банер, на якому учасники матимуть змогу  написати свої меседжі проти домашнього насильства, побажання постраждалим і заклики щодо викорінення цієї проблеми, а також отримати друковану продукцію профілактичного спрямування.

Упродовж акції всім бажаючим буде запропоновано стати учасником створення соціальної реклами у місті: зробити світлину на фоні банеру і опублікувати фото з хештегом #Мелітополь_проти_насильства та @rozirvykolo у своїх соціальних мережах.

Крім того, на офіційній сторінці UNFPA Україна у Фейсбуці (https://www.facebook.com/UNFPA.Ukraine/) з 25.11.2021 можна буде переглянути  документальний фільм «Розірви коло» про шлях постраждалих від домашнього насильства, авторкою ідеї якого є Почесний посол UNFPA Україна Марія Єфросиніна.

До того ж,  посилання на зазначений фільм буде надіслано суб’єктам, що працюють  у сфері запобігання та протидії домашньому насильству і насильству за ознакою статі у м. Мелітополі, для подальшого розповсюдження серед молодіжної спільноти, закладів освіти, охорони здоровʼя, соціального захисту, громадських організацій міста та ін.

Картинка  еще одна.jpg