До уваги фізичних осіб - підприємців!

Уряд відновив виплату допомоги на дітей ФОПам

30.11.2020

З метою державної підтримки фізичних осіб ‒ підприємців, в сім’ях яких виховуються діти, у зв’язку із запровадженням в Україні „карантину вихідного дня” Урядом прийняте рішення відновити виплату допомоги на дітей фізичним особам ‒ підприємцям, які обрали спрощену систему оподаткування і належать до першої та другої групи платників єдиного податку, на період з 1 листопада по 31 грудня 2020 року.

Постанова Кабінету Міністрів від 25.11.2020 № 1171 «Деякі питання виплати соціальної допомоги на дітей фізичним особам — підприємцям» передбачає:

- продовження виплати допомоги на дітей фізичним особам-підприємцям, які її отримували у травні – серпні 2020 року, без подання нової заяви та необхідних документів;

- призначення та виплату допомоги на дітей фізичним особам-підприємцям, які звернуться за її призначенням із заявою та необхідними документами до 15 грудня 2020 року.

Допомога на дітей призначається одному з батьків (опікуну) на кожну дитину до досягнення нею 10 річного віку (включно) у розмірі прожиткового мінімуму, встановленого для дітей відповідних вікових груп станом на 1 січня 2020 р. (діти до 6 років – 1779 грн., старші 6 років – 2218 грн.).

У паперовій формі заявник подає такі документи:

-  копії свідоцтв про народження дітей віком до 10 років;

- довідку з Пенсійного фонду України про сплату єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (індивідуальні відомості про застраховану особу за формою ОК-7);

- копію документа, що підтверджує право на постійне проживання в Україні (для іноземця та особи без громадянства);

- копію рішення районної, районної у мм. Києві та Севастополі держадміністрації, виконавчого органу міської, районної у місті (у разі її утворення) ради, сільської, селищної, міської ради об’єднаної територіальної громади або суду про встановлення опіки (у разі здійснення опіки над дитиною).

В електронній формі заявник подає такі документи/відомості:

- фотокопії свідоцтв про народження дітей віком до 10 років або відомості про свідоцтва про народження дітей (серія, номер, дата видачі, прізвище, ім’я та по батькові дитини, прізвище, ім’я та по батькові батьків);

- фотокопію довідки з Пенсійного фонду України про сплату єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (індивідуальні відомості про застраховану особу за формою ОК-7);

- фотокопію документа, що підтверджує право на постійне проживання в Україні (для іноземця та особи без громадянства);

- фотокопію рішення районної, районної у мм. Києві та Севастополі держадміністрації, виконавчого органу міської, районної у місті (у разі її утворення) ради, сільської, селищної, міської ради об’єднаної територіальної громади або суду про встановлення опіки (у разі здійснення опіки над дитиною).

В електронній формі документи на призначення допомоги на дітей фізичним особам ‒ підприємцям буде можливо подати через сайт Міністерства соціальної політики України з накладанням електронного цифрового підпису за посиланням https://www.msp.gov.ua (після активування доступу).

Надати документи у паперовій формі на призначення виплати можливо до 15 грудня 2020 року у найближчий до місця проживання відділ прийому громадян УСЗН за адресами:

 просп. Б. Хмельницького, 87, тел. 42-83-27;

 вул. Бєляєва, 18, тел. 42-40-60;

 вул. Гризодубової, 44, тел. 5-04-03;

 вул. Гагаріна, 1, тел. 7-12-22.

 

Звертаємо увагу, що в умовах карантинних обмежень прийом документів на відділах здійснюється за попереднім телефонним записом!